Rozlučte se s kruhy pod očima: Hravě si s nimi poradí čajové sáčky

Přestaňte schovávat kruhy pod očima pod vrstvu make-upu. Dá se jich zbavit přírodní cestou a účinně jim předcházet. Naučte se ty správné triky.

i Zdroj fotografie: Donald Trung Quos / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Kruhy pod očima mohou být následkem nevhodného životního stylu, nedostatku spánku nebo doprovodný příznak špatného krevního oběhu. Zdravotní sestra Karen Cross upozorňuje, že někdy mohou být váčky pod očima dědičným problémem, kdy je pod okem nahromaděno více tuku. Abyste se jich zbavili, můžete vyzkoušet trik s čajovými sáčky.

Jak fungují čajové sáčky

Čaj obsahuje kofein, tanin a třísloviny. Kofein pomáhá tonizaci pokožky a stahuje cévy v kůži kolem očí, zatímco třísloviny mají zklidňující účinky. Trik s čajovými sáčky si poradí i s velmi tmavými kruhy pod očima. Stačí vám dva použité čajové sáčky vychladit v lednici a přiložit je na minimálně deset minut na oteklá víčka. Tento postup můžete provádět i několikrát denně.

Druh čaje hraje roli

Jestli si lámete hlavu s tím, jaký čaj použít, pak bude záležet na to, jaký je váš hlavní problém. Pro vypnutí pleti a léčbu očních problémů se hodí černý, bílý a zelený čaj. Potřebují-li vaše oči zklidnit, zmírnit otok a podráždění, sáhněte po bylinkovém čaji. V případě mírných zánětů může skvěle posloužit například pytlík od heřmánkového čaje.

Úskalí léčby pomocí pytlíků od čaje

Dbejte na to, aby se vám do očí nedostala tekutina z pytlíků. Čajové sáčky používejte vychlazené, nikdy horké. Pokožka v oblasti očí je velmi citlivá. Pokud by došlo k podráždění, přerušte léčbu. Jestliže se vaše problémy nevyřeší během několika dnů nebo dojde k jejich zhoršení, vyhledejte lékaře.

Detailní fotografie pověšených čajových sáčků s různými druhy čaje iZdroj fotografie: Pixabay

Preventivní opatření pro zdravý vzhled očí

Nejlepší způsob, jak se zbavit opuchlých očí a tmavých kruhů pod nimi, je chovat se tak, aby vůbec nevznikly. Pokud se tedy u vás nejedná o rodovou záležitost. Jak jim tedy předcházet?

  • Dostatečně spěte.
  • Dodržujte pitný režim.
  • Noste v letním období brýle proti slunci a klobouk.
  • Udržujte obličej v čistotě.
  • Dbejte na zdravý životní styl: zdravou výživu, pravidelný pohyb a snížení stresu.

Trik s čajovou lžičkou

Pro zbavení se otoků pod očima se dá použít také trik s čajovou lžičkou. Je založen na působení chladu na oteklou pokožku. Stačí, abyste dali dvě čajové lžičky vychladit do lednice a pak je přikládali zaoblenou částí pod oči nebo na víčka cca deset minut. Nejlepší je tento trik udělat hned ráno po probuzení, aby měl největší efekt.

Jaký trik na tmavé kruhy a váčky pod očima funguje vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články