Položte si čajový sáček na ruku, účinky se dostaví cobydup

Využití čajového sáčku nemusí končit po vyndání z čaje. Čajové sáčky pomůžou zklidnit kůži po štípnutím hmyzem a uleví i při drobných rankách. Způsobů využití je daleko více.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Čaj má dlouhatánskou historii. Existují různé druhy i příchutě. Čaje v sáčcích nejsou v poslední době považovány za příliš kvalitní. Tak či tak je příprava čaje v sáčcích nejjednodušší. A ke všemu se použité čajové sáčky dají využít i po jejich vyndání z čaje. Použité čajové sáčky uklidní podrážděnou kůži, pomohou zahojit ranky i zklidní kůži po štípnutí hmyzem. Ovšem způsobů využití je daleko více. Lze je využít jako hnojivo i jako neutralizér pachů v ledničce.

Přiložení na pokožku

Jedna z mnoha možností využití je položení sáčku na pokožku. Vhodné je položit sáček na místo, kde je štípanec od hmyzu, drobná ranka či podrážděná pokožka. Čajové sáčky mají schopnost zklidnit pokožku a také podporují proces hojení a regenerace. Dále je možné čajové sáčky položit na zavřená oční víčka. Stačí nechat působit alespoň 10 minut a vaše oči vám poděkují.

Poslouží jako hnojivo

I když jste již šálek svého čaje vypili i tak v něm zůstává mnoho organických látek. Ty jsou užitečné pro květiny i pro kompost. Pokud se jedná o rozložitelné sáčky, je možné je přidat přímo do květináčů domácích rostlin nebo do kompostu. A i v tomto případě poslouží skvěle.

iZdroj fotografie: Flickr

Čajové sáčky neutralizují pachy

Je to tak, čaj má schopnost absorbovat pachy. Toho lze lehce využít. Ideální je dát čajové sáčky do lednice a během pár dní všechny nepříjemné pachy zmizí. Využít je lze i v odpadkovém koši. Je možné je do koše vložit nebo pověsit zevnitř. Čajové sáčky se hodí i v případě, že jsou vaše ruce cítit po česneku, cibuli či rybině. Vyzkoušejte tyto schopnosti čajových sáčků.

Možnost využití i při antioxidační koupeli

Koupel vždy plní relaxační roli. Pokud si příště budete dávat vanu, zkuste do ní přihodit i čajové sáčky. Ty pomůžou pokožku vyživit a zregenerovat. Toho jsou schopny díky obsahu antioxidantů. Nejlepší je použít zelený čaj, například s jasmínem, který zmírňuje únavu a potlačuje stres. A to se vždy hodí. Možné je si připravit také heřmánkovou koupel.

Čajové sáčky proti škůdcům

Konkrétně jsou čajové sáčky vhodné, pokud vás trápí problémy s hlodavci. Zejména myši totiž nesnáší vůni čaje, tudíž postačí sáčky rozložit na místech, kudy se dostávají do domu. Ještě větší účinnosti docílíte, pokud čajový sáček pokapete esenciálním mátovým olejem. Ten totiž vyžene z nejen hlodavce, ale i mravence a pavouky.

iZdroj fotografie: Freepik

Výživa pro vlasy

Čaj má schopnost regenerovat vlasovou pokožku i přímo povrch vlasu. Na světlé vlasy je vhodné využít heřmánek místo kondicionéru. Pro tmavé vlasy je vhodné použít černý čaj. Vlasy odvarem přelijte nejlépe po umytí. Čajová kůra jim dodá lesk i potřebné živiny.

Čistí skleněné povrchy a odmastí nádobí

Použití čaje je vhodným přírodním způsobem, jak zbavit zrcadlo od fleků. Nejlepší je použít černý čaj, je to díky kyselinám, které jemně rozkládají nečistoty. A zrcadlo bude křišťálově čisté. Mastné hrnce a pánve naplňte horkou vodou a vhoďte do nich použité sáčky. Čaj pomůže rozpustit tuky a nádobí se pak umyje skoro samo.

Jakým způsobem využíváte čajové sáčky?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články