7 zdravotních využití čajových sáčků. Už je nikdy nevyhodíte do koše

Čaj patří k velmi oblíbeným nápojům a zároveň nápojům, které mají pozitivní vliv na lidské zdraví. Nemusíte těžit jen z tekutiny a využijte i vylouhované čajové sáčky.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

První záznamy o čaji pocházejí z 10. století před naším letopočtem, ale znám byl mnohem dříve, možná až o dvě tisíciletí. Dnes je čaj stále velmi oblíbený po celém světě, nejen v Anglii, pro kterou se stal jedním ze symbolů. Samotný čaj má mnoho vlastností, ale je to dokonce i samotný vylouhovaný sáček, který před svou cestou do odpadků může ještě báječně posloužit.

1. Sáček od čaje zažene akné

Pokud pijete s oblibou zelený čaj, ponechte si dva vylouhované sáčky. Zelený čaj má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Pomůže vám proti akné a proti černým tečkám na obličeji. Stačí vám zmíněné dva sáčky zeleného čaje, teplá voda a med. Z těchto propriet si připravte pleťovou masku a nechte si ji na obličeji 20 minut.

2. Obklad na bolavé zuby

Bolest zubů dokáže být skutečně silná, že je člověk ochotný vyzkoušet ledacos, jen aby si trochu ulevil. Než na vás dojde řada u zubaře, pomůže vám vylouhovaný sáček mátového čaje. Má antibakteriální účinky a znecitlivuje. Mírně teplý sáček mátového čaje přiložte na bolavý zub a čekejte, až se dostaví úleva.

3. Zbavte se menstruačních křečí

Bolestivou menstruací trpí velký počet žen. Úlevu může přinést heřmánek. Dá se pít ve formě teplého čaje nebo se z něj dá připravit příjemná heřmánková koupel. Využít na ní můžete samotný sušený heřmánek, nebo právě vylouhované sáčky z čajů.

Ruka vytahující mokrý čajový sáček z hrnku iZdroj fotografie: Freepik

4. Sáčky od čaje a kojení

Hlavně prvorodičky ze začátku kojení trpí bolestí bradavek. Pro utišení se mohou používat různé mastičky, ale musí se před dalším kojením odstranit. Mnohem bezpečnější a jednodušší je využít čajový sáček mátového čaje, který bolavé bradavky zklidní.

5. Sáčky od čaje na oči

Opuchlé a červené oči, které bývají nejčastěji následkem nedostatečného nebo nekvalitního spánku. Tento problém vyřešíte snadno. Stačí vám k tomu sáček od zeleného čaje. Udělejte si z něj studený obklad a přiložte ho na oční víčka.

6. Na komáry s čajovým sáčkem

Po bodnutí hmyzem pomůže čajový sáček heřmánkového čaje. Nechte ho 30 minut chladit, pak na 10 minut přiložte na postižené místo. Měla by se rychle dostavit úleva od bolesti i svědění. Stejně se dají použít obklady ze sraženého mléka, tymiánu nebo šalvěje.

7. Řeší drobná poranění

Modřiny a škrábance neznamenají většinou velký problém, ale někdy umí potrápit. Zvlášť pořídí-li si je děti. Abyste zmírnili otok, bolest a zarudnutí, přiložte na poraněné místo sáček studeného černého čaje. Vyzkoušet můžete také tea tree olej. Urychluje hojení ran a uleví od kožních problémů.

Jak využíváte čajové sáčky po vylouhování vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články