Dejte sbohem chrápání, zastaví ho jediná sklenka antichrápajícího nápoje

Chrápání je nepříjemný problém, který může budit ostatní lidi ve vaší domácnosti a dokonce značit zdravotní potíže. Zbavit se jej můžete pomocí správného nápoje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Chrápání je poměrně častý problém, který sice nijak nemusí ovlivňovat vás, ale vaše okolí ano. Pokud jste si tedy vědomi toho, že během spánku vydáváte nepříjemné zvuky, rozhodně je na čase s tím něco udělat – v některých případech by to totiž mohlo značit také určité zdravotní problémy, včetně spánkové apnoe. Pomoci si můžete však velmi snadno, a to konzumací správného přírodního nápoje z několika levných ingrediencí. Stačí jej vypít před spaním a nebude vás trápit již žádné chrápání. 

Nejčastější příčiny chrápání

Chrápání je běžný problém, který může mít různé příčiny. Níže se můžete podívat na ty nejtypičtější z nich a užitečné způsoby, jak se problému zbavit: 

 • Obezita: Přebytečná hmotnost a ukládání tuku kolem krku a hrdla může způsobovat zúžení dýchacích cest a vznik chrápání. Snížení hmotnosti prostřednictvím zdravé stravy a cvičení proto může být skvělý způsob, jak se problému rychle a účinně zbavit.
 • Ucpání nosu: Alergie, nachlazení, nosní polypy nebo deviace nosní přepážky mohou ovlivnit dýchací cesty a způsobit tak silné chrápání. V tomto případě si můžete pomoci užíváním nosních sprejů, antialergických léků nebo podstoupením chirurgického zákroku (ve vážnějších případech), který vám pomůže otevřít nosní cesty a zlepšit tak dýchání.
 • Příušní mandle: Zvětšené nebo zanícené příušní mandle mohou blokovat horní dýchací cesty a způsobovat chrápání. V některých případech může být nutný zákrok, jako je jejich chirurgické odstranění.
 • Poloha těla při spánku: Někteří lidé mohou chrápat pokud spí na zádech, protože to způsobuje zúžení dýchacích cest. V takovém případě vám dokáže pomoci spaní na boku nebo položení polštářů pod hlavou a krkem pro udržení správné polohy.
 • Alkohol a sedativa: Nadměrná konzumace alkoholu nebo užívání sedativ může uvolnit svaly v oblasti hrdla a způsobit chrápání. Pokud se tedy s problémem často potýkáte, zkuste omezit nebo se kompletně vyvarujte konzumace silných nápojů a poraďte se s lékařem o případných změnách léků.
 • Spánková apnoe: Jedná se o vážnější stav, který způsobuje opakované přerušení dýchání během spánku. Pokud máte podezření, že se onemocnění týká i vás, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem, který vám doporučí správná opatření a možnosti léčby.
Žena, kterou ruší mluvení ze spaní iZdroj fotografie: Freepik

Existuje několik dalších faktorů, které mohou ovlivňovat chrápání, a to včetně spánkových poruch a různých onemocnění. Proto je vhodné se o problému vždy poradit s praktickým lékařem, aby vyloučil možné nebezpečí a v případě potřeby zakročil ihned. Ještě než se k němu však vydáte, můžete vyzkoušet konzumovat několik dní níže uvedený přírodní nápoj. 

Jednoduchý lék proti chrápání 

S chrápáním vám dokáže skvěle pomoci jednoduchý domácí lék, který odstraňuje hleny a účinně uvolňuje dýchací cesty. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

 • ½ šálku vody
 • ¼ citronu
 • 1 kus zázvoru
 • 2 jablka
 • 2 mrkve

Příprava je poté již jednoduchá. Všechny ingredience stačí vložit do mixéru a mixovat, dokud nezískáte jemnou a homogenní směs. Výslednou šťávu poté vypijte každý den před spaním – snažte se vždy používat organické ovoce a zeleninu, abyste se vyhnuli škodlivým pesticidům.

Jak bojujete s chrápáním vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články