Jak na ledvinové kameny: Pomoci by mohla směs citronu s olivovým olejem

Ledvinové kameny se v lékařské praxi odstraňují pomocí chirurgického zákroku, někdy pomocí rázové vlny. Možná oceníte domácí variantu, která si poradí s menšími kameny.

i Zdroj fotografie: Alabama Extension / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Kameny v močových cestách dokážou vyvolat velmi bolestivé stavy. Ledvinná kolika, bolest způsobená pohybem kamene, je dokonce považována za jednu z nejstrašnějších bolestí vůbec. Dietetička Helen West říká, že složení stravy hraje velkou roli na tvorbě močových kamenů, ale také na jejich vypuzování. Z toho vychází lidové recepty doporučované pro vypuzení ledvinových kamenů menších než 15 mm.

Domácí recept pro odstranění ledvinových kamenů

Podle lidového léčitelství má tento recept pomoci zbavit vás ledvinových kamenů už za jeden týden. Jak již bylo zmíněno v úvodu, doporučuje se pro kameny menší než 15 milimetrů, protože vyprovokovaný pohyb většího kamene by mohl způsobit poranění močových cest nebo vnitřních orgánů. I tak, než se do samoléčby kamenů pustíte, měli byste toto rozhodnutí zkonzultovat s lékařem.

Co budete potřebovat?

  • 100 ml olivového oleje,
  • 100 ml piva
  • a 100 ml čerstvě vymačkané citronové šťávy.

Jak postupovat při přípravě:

  1. Všechny zmíněné ingredience smíchejte v misce.
  2. Dobře promíchejte a roztok nalijte do skleněné nádoby, ve které ho budete schopni uchovávat.
  3. Před konzumací vždy protřepejte.

Aplikace a dávkování:

Každé ráno po probuzení vypijte 50 ml této směsi. Užívejte pravidelně 6 dní v týdnu. Už po čtyřech dnech by měly kameny začít vycházet ven.

Citronová voda ve skleničce, kolem které leží citrony iZdroj fotografie: Freepik

Citron jako prevence ledvinových kamenů

Kyselina citronová obsažená v citronu pomáhá zvyšovat objem moči. Má také vliv na její pH, které zvyšuje a vytváří nepříznivé prostředí pro tvorbu močových kamenů. Podle vědecké studie může pouhá polovina šálku denně zabránit tvorbě močových kamenů. Citronová prevence pomáhá i u lidí, kteří toto onemocnění již prodělali. Proto se v létě nezapomeňte osvěžit báječnou a zdravou citronádou.

Mezi zdravotní přínosy vody s citronem patří kromě prevence močových kamenů také podpora trávení. Nejen, že skvěle zažene žízeň, ale dá se využít pro urychlení procesu hubnutí. Vyzkoušejte sami a nebudete litovat.

Jaké jiné nápoje pro zdraví v létě pijete?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články