Dala si do ucha česnek a nestačila se divit: Kdo to nevyzkouší, bolesti se nikdy nezbaví

Česnek nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské tělo. Pokud si ho však dáte do ucha, může vám pomoci zbavit se všudypřítomné bolesti.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Česnek se používá v tradiční medicíně již po tisíce let jako účinné přírodní léčivo proti mnoha různým nemocem. Obsahuje totiž velmi účinné složky, díky kterým působí antioxidačně, čistí krevní oběh a pomáhá regenerovat poškozené a zanícené části organismu. Mnoho lidí si však neuvědomuje, že jej lze použít také zevně, a to například pro léčbu bolesti ucha. Jedná se podle lékařky Marie Lorraine Johnson o lepší způsob, než kdybyste sáhli po lécích.

Česnek patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva 

Pokud jste zastánci tradiční medicíny, pak nejspíše víte, že česnek nabízí řadu zdravotních přínosů. Obsahuje nespočet užitečných složek, jako jsou vitamíny B1, B2 a C, vápník, draslík, jód, fosfor, sýra, zinek, selen, flavonoidy a kyseliny, které podporují chod těla a chrání jej před nebezpečnými nemocemi. Většina lidí má tendenci užívat tuto léčivou potravinu ve formě stravy, což je užitečné zejména pro podporu trávicího systému.

Pravidelná konzumace česneku totiž zvyšuje produkci trávicích šťáv, zmírňuje střevní křeče, podporuje močení a povzbuzuje chuť k jídlu. Stejně tak je známý pro svůj baktericidní účinek a schopnost rychleji léčit rýmu, kašel a další respirační onemocnění. Jak také uvádí server SpiceWorldinc, z dlouhodobého hlediska vám dokáže pomoci snížit vysoký krevní tlak a tím také riziko srdečního infarktu, krevních sraženin a dalších nebezpečných problémů.

10 potravin na čisté cévy: Pomůže česnek, kurkuma i avokádo

Proč dávat česnek do ucha

Česnek je obzvláště účinný proti zánětu jakéhokoli typu a zvyšuje odolnost organismu. Skvěle vám proto pomůže například při zánětu dutin nebo uší. V takovém případě je však dobré použít jej zvenčí – to znamená, že si ho jednoduše strčíte do ucha a necháte ho nejlépe přes celou noc působit, načež jej ráno vyndáte. Tato metoda se osvědčila u pacientů, kteří neustále trpí bolestmi v této části těla nebo nadměrným únikem ušního mazu. 

Muž s rukou u ucha iZdroj fotografie: Freepik
Česnek pomáhá léčit bolest ucha a odstraňuje nadbytek ušního mazu

Jelikož má česnek silný protizánětlivý účinek, po ránu si budete moci všimnout, že jsou veškeré bolesti pryč a stejně tak vám již nebude unikat tolik mazu. Pokud by se vám kvůli stroužku v uchu špatně spalo, pak z něj můžete vymačkat šťávu a trochu si jí do něj nakapat (stačí 2 až 3 kapky). Tímto způsobem dosáhnete stejného efektu a ráno budete opět zdraví a plní energie. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech česneku

Ochrání vás také před cukrovkou 

Je nezbytné poznamenat, že pro získání maximálního účinku můžete zařadit česnek do svého pravidelného jídelníčku. V takovém případě vám pomůže nejen odstranit zánět, ale také snížit hladinu cukru a cholesterolu v krvi, inhibovat růst a množení některých nádorových buněk a pročistit krevní oběh od nahromaděných toxinů a těžkých kovů. Vždy se však snažte kupovat pouze organický česnek, jehož růst nebyl podpořen pesticidy. 

K léčbě jakých zdravotních potíží používáte česnek vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články