V tlustém střevě může být uloženo až 6 kilogramů škodlivého odpadu: Zde je způsob, jak se toho zbavit

Mnoho zdánlivě nesouvisejících zdravotních komplikací má počátky v tlustém střevě, ovšem výjimkou nejsou ani život ohrožující nemoci. Tlusté střevo maká o sto šest a zaslouží si péči.

i tlusté střevo potřebuje očistu i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidské tělo je dokonalé a příroda to má neuvěřitelně vymyšlené. Výjimkou není ani trávicí trakt, jehož součástí je i tlusté střevo. Právě tlusté střevo střevo se každý den pořádně nadře a ne vždy si umí se všemi složkami poradit. I proto někdy dochází k hromadění nejen toxinů ve střevě, což může v budoucnosti způsobovat problémy. A je tudíž jasné že i tlusté střevo si zaslouží péči a pozornost. Určitě mu prospěje dostatek vlákniny v jídelníčku i méně bílého cukru. Pokud mu ovšem chcete dopřát skutečné pročištění, vyzkoušejte následující recept.

Tlusté střevo

O tlustém střevě se v posledních letech mluví celkem hodně a jedním z důvodů je určitě i nemilá statistika, která řadí rakovinu tlustého střeva mezi nejčastější nádorová onemocnění v České republice. A zdaleka nejen kvůli tomu si zaslouží trochu péče. Jedná se o část trávicího systému, konkrétně o zakončení trávicích trubic. Navazuje na tenké střevo a podílí se na vstřebávání živin a také na odstraňování odpadních látek pryč z těla.

Zdravotní potíže spojené s tlustým střevem

Tlusté střevo je stále v činnosti a jak to tak bývá, tak může způsobovat také hned několik zdravotních komplikací. Může být celkem překvapivé, že problémy v tlustém střevě se mohou projevovat i menšími projevy, v kterých by málokdo viděl spojitost. Může se jednat například o akné, ale také bolesti hlavy či ospalost. Z některých závažnějších onemocnění je nutné zmínit Crohnovu nemoc, kolitidu (zánět tlustého střeva), syndrom dráždivého tračníku či zácpu.

Očista tlustého střeva, kresba trávicího traktu iZdroj fotografie: Depositphotos
I tlusté střevo si zaslouží vaši péči, dopřejte mu očistu díky speciálnímu receptu

Detoxikace tlustého střeva

Detoxikace či očista je v poslední době velice oblíbená. A věřte, že je vhodná nejen pro vaše tělo, ale ocení ji i vaše tlusté střevo. A můžete díky tomu předejít mnoha zdravotním komplikacím.

Suroviny

  • 1 sklenice vody
  • 1 polévková lžíce chia semínek
  • 1 polévková lžíce včelího medu
  • 1 polévková lžíce lněných semínek
  • 1 jablko

Všechny výše zmíněné suroviny, kromě jablka, dejte do nádoby s vodou. A nechte takto připravenou směs chvíli odstát, alespoň do té doby než chia semínka nenabobtnají. Jablko si nakrájejte na malé kousky. Takto připravené jej dejte nahoru do nádoby. Pro lepší chuť je možné jablka posypat skořicí. A můžete se do toho s chutí pustit. Abyste dosáhli vyčistění tlustého střeva, pijte tuto směs každý den a podpořte ji správným stravováním, dostatkem fyzické aktivity i snížením stresu.

chia semínka jako součást receptu na detoxikaci střev iZdroj fotografie: Freepik
Vyzkoušejte tento recept s chia semínky a vaše tlusté střevo vám poděkuje

Proč tento recept funguje?

Pro zdravé tlusté střevo je nutné jíst dostatek vlákniny a stravy obsahující enzymy a omezit konzumaci bílého cukru. Výše zmíněný recept je skvělý, jelikož obsahuje právě mnoho vlákniny, i potřebných živin a vitamínů, a tudíž může detoxikovat tlusté střevo. Chia i lněná semínka podporují správné trávení díky obsahu vlákniny, vitamínů, antioxidantů i omega-3 mastných kyselin. Med se chlubí antibakteriálními, antivirovými i antiseptickými vlastnostmi, které poskytnou ochranu tlustému střevu. A jablka zase rozpohybují střeva. Zkrátka ideální kombinace.

Jak si čistíte vaše střeva vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články