Všemocný balzám: Smíchejte tyto tři ingredience a křečové žíly zmizí přes noc

Nejzázračnější metody jsou ty přírodní. A právě jeden takový recept s pouhými třemi surovinami můžete vyzkoušet při problémech s křečovými žilami.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Křečové žíly a žilky kazí vzhled dokonalých nohou. Jako problém to začínají vnímat hlavně ženy v letních měsících, kdy se touží ukázat v sukni nebo pěkných šatech. Jenže ty žilky parádu kazí. Co s nimi? Drahé krémy nezabírají tak, jak mají. Proto s tím musíte něco udělat. Řešením je vlastní balzám, který připravíte doma snadno a rychle z pouhých tří ingrediencí. A co je hlavní – funguje.

Recept na zázračný balzám

Co budete potřebovat pro výrobu balzámu?

  • Půl hrnku dužniny z aloe vera,
  • jablečný ocet
  • a půl hrnku strouhané mrkve.

Postup přípravy balzámu:

  1. Připravte si všechny ingredience.
  2. Mrkev vložte do mixéru, přidejte aloe vera a mixujte, aby vznikla jednotná hmota.
  3. Nyní opatrně a pomalu přilévejte jablečný ocet. Cílem je balzám naředit tak, aby vznikla krémová roztíratelná konzistence.
  4. Nalijte balzám do lahvičky a máte ho připravený k použití.

Aplikace a návod k použití:

Balzám aplikujte na všechna místa na vašich nohou, kde vidíte křečové žíly. Jakmile budete mít namazáno, uvolněte se a zaujměte polohu, která je vám nejpohodlnější. Nohy byste v ní měli mít natažené a uvolněné. Takto relaxujte půl hodiny. Poté nohy opláchněte studenou vodou a masírujte. Postup opakujte každý večer, dokud viditelné žíly neustoupí.

Ženské nohy bez velkých varixů s mírně oteklými kotníky iZdroj fotografie: Freepik

Kdy kvůli křečovým žilám k lékaři

Dokud jsou žilky drobné, většinou nepůsobí žádné obtíže, tedy kromě estetického dojmu. Jestliže se z nich vyvinou skutečné křečové žíly, budete muset dříve nebo později navštívit lékaře. Pokud vám nohy otečou nebo vás zdánlivě bezdůvodně bolí, určitě návštěvu lékaře zbytečně neodkládejte. Stejně jednejte i v případě, že vás často trápí pocit těžkých a unavených nohou a viditelné křečové žíly. Lékař vám navrhne účinnou léčbu a poradí vám, jaké existují možnosti estetické chirurgie.

Pokud ovšem nejste ještě v tak vážném stavu, aby bylo nutné žilky léčit, můžete zkoušet babské rady proti křečovým žilám po libosti. Přistupujte ovšem k některým receptům se selským rozumem, abyste si neuškodili.

Co pomáhá na viditelné žilky na nohou vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články