Domácí šťáva pro hubnutí a odstranění vysokého krevního tlaku! Hotová je už za pouhou minutu

Trápí-li vás zvýšený cholesterol a krevní tlak, špatné trávení či oslabená imunita, vyzkoušejte jednoduchou domácí detoxikační kúru. Pomůže vám i s hubnutím.

detoxikační kúra i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Moderní uspěchaná doba s sebou nese kromě mnoha pozitiv i některá negativa ve formě civilizačních chorob. Mnoho lidí trápí obezita, vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu a značně narůstá i počet autoimunitních onemocnění včetně diabetu 1. typu, onemocnění štítné žlázy a potravinových alergií. Je proto potřeba tělo dostatečně zásobit látkami, které dokáží alespoň část toxinů a dalších škodlivých látek z těla odstranit a podpořit celkové zdraví. Pomoci vám může jednoduchá detoxikační kúra.

Domácí detoxikační kúra

Tato jednoduchá domácí detoxikační kúra zmírňuje dopady nezdravého životního stylu. Pomůže vám zbavit se toxinů, povzbudí trávení a podpoří spalování tuku. Mimo to vám může pomoci i s léčbou vysokého krevního tlaku a dalších onemocnění. K její přípravě budete potřebovat jen několik běžných ingrediencí, které máte s největší pravděpodobností doma. Budete potřebovat:

  • 1/2 čajové lžičky mleté skořice
  • 1 polévkovou lžíci jablečného octa
  • 1 lžíci citronové šťávy
  • 1/2 lžičky medu
  • 1 šálek 200 ml vody

Příprava a použití

Směs vždy připravujte čerstvou, uvedené ingredience jsou na jednu dávku. Všechny přísady jednoduše rozmixujte v mixéru a vzniklou směs vypijte. Pijte ji ráno hned po probuzení na lačný žaludek a se snídaní alespoň 30 minut vyčkejte. Detoxikační kúru držte tři měsíce. Poté si dejte alespoň dva měsíce pauzu.

skořice, med a citron iZdroj fotografie: Freepik
Citron, med, skořice i jablečný ocet tělu významně prospívají

Všechny ingredience mají své opodstatnění

Přísady této směsi byly pečlivě vybrány kvůli svým pozitivním účinkům na lidský organismus. Jak jsme již na JakZdravě zmiňovali, skořice podporuje trávení, napomáhá hubnutí a snižuje hladinu krevního cukru. Nutriční specialistka Amy Richter, RD, dodává, že skořice také snižuje hladinu cholesterolu, podporuje zdraví srdce, cév i mozku. Jablečný ocet je jednou z nejčastějších přísad domácích receptů na posílení imunity, hubnutí i léčbu vysokého tlaku, obsahuje totiž množství antioxidantů a kyselinu octovou, která podle vědeckých výzkumů tlak skutečně snižuje.

Nezapomínejte na dostatečný příjem vody

Citronová šťáva, kterou detoxikační kúra obsahuje, je plná vitamínu C, antioxidantů a dalších velmi prospěšných látek, které posilují kardiovaskulární systém, snižují riziko infekcí a zlepšují vstřebávání živin. Jak jsme již dříve na JakZdravě informovali, citronová šťáva dokáže čistit cévy a podpořit imunitní systém

Zpěvačka Beyoncé díky ní zhubla 30 kg: Citronová dieta slibuje ztrátu 1 kilogramu denně, postup je až směšně jednoduchý

Med je jedním z nejstarších přírodních léků na širokou škálu obtíží, odborníci z Healthline vyzdvihují zejména jeho pozitivní vliv na krevní tlak, cholesterol i cukr. Poslední ingrediencí je voda, která je pro tělo nezbytná, a pokud chcete, aby správně fungovalo, dbejte na její dostatečný příjem v průběhu celého dne. 

Jak se vám tato detoxikační kúra osvědčila?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články