Domácí krém na bolest proti kloubům: Jen pár surovin a bolest zmizí už po první aplikaci

Na bolesti kloubů se prodávají různé masti. Jsou drahé a většinou málo účinné. Šetřete peníze – připravte si svou vlastní, domácí a účinnější mast.

Bolavý kloub - koleno i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Bolest kloubů dokáže změnit každodenní činnosti v naprosté peklo. Důvodů, proč vás bolí klouby, může být hned několik. Nejčastěji se tyto stavy připisují stáří. Jenže klouby se mohou ozývat i ve třiceti, a to, uznejte sami, není přece ještě stáří. Zde mohou hrát roli prodělaná poranění, přetěžování kloubů a případná kloubní onemocnění. Jak se bolesti kloubů zbavit?

Když problém přerůstá přes hlavu

To, že vás zabolí klouby při nešetrném pohybu, ještě neznamená, že máte problém. Trvalá bolest kloubů, která vás začne trápit i v klidové poloze, to už značí potíže. Často se k tomu přidá ještě ztuhlost, kterou poznáte podle toho, že se vám klouby nedaří ohnout a narovnat tak snadno jako dřív. Než se však vydáte pro injekce nebo drahé krémy z lékárny, vyzkoušejte domácí krém.

Recept na domácí krém na klouby

Tato domácí mast má tu výhodu, že se připravuje z jednoduchých surovin, které v běžné domácnosti snadno pohledáte. Navíc je velmi účinná, takže by vám měla ulevit už po prvním namazání.

Co budete potřebovat pro přípravu?

  • 1 polévkovou lžíci medu,
  • 1 polévkovou lžíci hořčice,
  • 1 polévkovou lžíci soli
  • a 1 polévkovou lžíci jedlé sody.
Mladá žena držící se bolavé koleno iZdroj fotografie: Freepik

Postup přípravy receptu:

  1. Všechny suroviny smíchejte dohromady.
  2. Pečlivě míchejte, dokud vám nevznikne jednolitá směs.
  3. Hotovou hmotu vložte do vhodné krabičky od krému nebo skleničky.

Návod k použití:

Mast nanášejte na bolestivé místo a udělejte si z ní obklad. Přes mast na kůži přiložte igelitový sáček nebo potravinovou fólii a převažte teplým šátkem. Nechte působit cca 2 hodiny. Nejlepší je udělat si obklad před spaním, aby se kloub po aplikaci nenamáhal a mohl si přes noc odpočinout. Ráno smyjte zbytky masti.

Ačkoli se budete cítit lépe už po jednom namazání, určitě kúru opakujte alespoň pět dní po sobě. Pak stačí mast aplikovat dle potřeby. Aby vám co nejdéle vydržela, skladujte ji v chladnu. Nejlépe v lednici. Jestli se vám ale nechce do obkladů a dáváte přednost raději léčbě zevnitř, vyzkoušejte na bolest kloubů tento nápoj.

Jaké masti si připravujete sami doma?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články