Domácí léčba veškeré bolesti: Smíchejte olivový olej, kvalitní sůl a udělejte si na sebe pár minut času. Mastičky z lékárny už nebudou potřeba

Je známo, že olivový olej disponuje řadou zdravotních přínosů. Spolu se solí pak tvoří směs, která dokáže vyléčit jakoukoli bolest ve vašem těle.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Olivový olej disponuje podle odbornice Rachael Link řadou zdraví prospěšných přínosů, což je také jeden z důvodů, proč si jej lidé v současné době velmi rychle oblíbili. Je navíc jednou z potravin, na kterou nedá dopustit ani středomořská kuchyně, o níž je známo, že prodlužuje život. Pokud však olivový olej smícháte ve správném množství s kvalitní solí, vytvoříte směs vhodnou k masírování, která vás dokáže zbavit naprosto každé bolesti.  

Blahodárná směs zmírňující bolesti 

Nerafinovaný olivový olej působí jako protizánětlivý prostředek, který díky obsahu enzymů přináší uklidňující účinek pro lidský organismus. Osvědčil se například tím, že snižuje riziko vzniku velmi nebezpečných onemocnění, včetně srdečních chorob nebo rakoviny. Podle řady odborníků však jeho účinky pomáhají také tlumit bolest těla, a proto jej lidé začali spolu se solí používat jako masážní směs, která má při vmasírování do pokožky velmi účinný tlumící a léčivý efekt.

K přípravě této léčivé směsi budete potřebovat deset polévkových lžic kvalitní soli (může to být například mořská sůl nebo epsomská sůl) a 20 polévkových lžic nerafinovaného olivového oleje. Postup je poté již naprosto jednoduchý – stačí obě ingredience vložit do vhodné skleněné nádoby a pořádně je zamíchat. Nádobu byste měli dobře utěsnit, aby směs mohla pracovat co nejlépe. Po dvou dnech by pak měla mít lehce zabarvený prostředek.

Jak své tělo masírovat

Nejlepší čas, kdy byste měli směs aplikovat na bolavou oblast těla, jsou především ranní až dopolední hodiny. Vždy byste měli dát několik kapek na své ruce, pořádně směs protřít a zahřát, a poté ji vmasírovat po dobu alespoň 2–3 minut do pokožky – to především tehdy, pokud byste nemohli vydržet způsob, kterým směs účinkuje (odborníci se shodují, že ideální doba pro masírování je cca 20 minut). S postupem času si však vaše tělo na sílu směsi navykne, takže pro vás delší masáž nebude žádný problém. Směs poté stačí otřít vlhkým hadříkem.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na vaší kůži se může po masáži objevit lehké podráždění. S tím si však nemusíte lámat hlavu, protože abyste tento problém zmírnili, stačí nanést na postižené místo trošku dětského pudru. Kromě toho můžete tuto směs využít také při bolestech hlavy – dejte si však pozor, aby se vám při aplikaci nikdy nedostala do očí. Odměnou však získáte například lepší zrak, čistou mysl a z dlouhodobého hlediska také mnohem větší rezistenci proti tvorbě vrásek. Po masáži se vám sice může trošku točit hlava, ale za ty výhody to rozhodně stojí.

Jaké triky pro zmírnění bolesti těla znáte vy? 

Zdroj: WebMD

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články