Jak doma „vyzmizíkovat“ křečové žíly: Petržel i rajčata umí zázraky, ale pomůže i léčivá koupel

Křečové žíly jsou nepříjemný problém, který dokáže velmi snadno narušit váš jinak skvělý vzhled. Naštěstí existují přírodní produkty, které jej přirozeně dokáží odstranit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ačkoliv křečové žíly nemusí být vždy zdravotním problémem, většina lidí, kteří jimi trpí, je považují za velmi nevzhledný problém. Nejenže na kůži vytváří vystouplé tvary, ale mohou také, podle Dr. Debra Rose Wilson (zejména během letních měsíců), způsobovat drobná podráždění, otoky, svědění, bolest lýtek nebo také hromadění krve v končetinách. Pokud jimi trpíte i vy a chcete se jich konečně zbavit, můžete vyzkoušet níže uvedené potraviny, které je léčí, a to naprosto přirozeně. Většinu z nich máte nejspíše už tak ve své spíži. 

1) Zelená petržel 

Toto zelené koření je bohaté nejen na vitamín C, který pomáhá obnovovat poškozené buňky, přispívá tvorbě kolagenu a posiluje stěny cév, ale také mnoho dalších užitečných prvků, které dokáží postupem času odstraňovat křečové žíly. Pokud se tedy chcete zbavit tohoto nevzhledného problému, začněte přidávat petržel do svých jídel (například do sendvičů) nebo ji aplikujte lokálně ve formě masti.

2) Výtažek z vilínu

Výtažek z vilínu je velmi užitečný prostředek, který přirozeně tlumí otoky, snižuje bolest a zároveň posiluje žíly. Stačí si jej zakoupit v lékárně nebo na internetu, poté do tekutiny namočit hadřík a třikrát denně si dělat obklady nebo léčivé koupele (koupel připravíte tak, že necháte rozpustit v teplé vodě 10-20 kapek vilínu). Tento postup provádějte alespoň po dobu dvou měsíců, dokud se potíže nezlepší.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Kajenský pepř

Kajenský pepř obsahuje vitamín C a především také kapsaicin, který mu dodává pikantní chuť. Právě tato složka však také pomáhá regulovat krevní tlak, posilovat cévy a snižovat hladiny cholesterolu, což má velký vliv na křečové žíly. Abyste se problému zbavili, pijte alespoň třikrát denně jednu čajovou lžičku kajenského pepře rozmíchanou v horké vodě.  

4) Jablečný ocet

Jablečný ocet je další skvělý přírodní prostředek, který silně detoxikuje a pomáhá zlepšovat krevní oběh v těle. Abyste se zbavili křečových žil, nalijte dvě polévkové lžíce octa do sklenice vody a tuto směs pijte alespoň dvakrát denně. Pokud chcete, můžete také zkusit ocet zředit a potírat jím místa, na kterých vás problém trápí nejvíce. Dejte si však pozor, aby byla směs dostatečně zředěná, protože v opačném případě může dojít k podráždění pokožky. 

5) Jezte více rajčat 

Malá semena rajčat obsahují kyselou látku, která působí velmi podobně jako oblíbený lék aspirin. Kromě toho mají také antikoagulační účinek, zřeďující vlastnosti a obsahují bohaté množství flavonoidů, antioxidantů, které pomáhají posilovat cévy a snižovat vysoký krevní tlak. Snažte se proto přidat tuto lahodnou zeleninu do svého každodenního jídelníčku a výsledky pocítíte již během několika týdnů. 

iZdroj fotografie: Freepik

6) Blahodárný česnek 

Česnek patří mezi nejsilnější přírodní léčiva vůbec, a proto není žádným překvapením, že může být užitečný také v boji proti křečovým žilám. Zvláště účinný je v tomto případě díky svým protizánětlivým a čistícím vlastnostem, přičemž skvěle posiluje stěny kapilár. Abyste z něj vytěžili maximum, zvyšte jeho příjem ve stravě a dělejte si z něj obklady přímo na pokožku. 

Jak proti křečovým žilám bojujete vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články