Všechno souvisí se vším: Krátká masáž správného bodu na noze přinese úlevu od bolesti kloubů a ischiasu

Akupresura patří mezi alternativní metody, které dokážou ulevit od bolesti a ztuhlosti kloubů a svalů. K tomu je třeba znát alespoň tyto dva body.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hodně lidí, kteří se trápí bolestí a ztuhlostí kloubů, hledá ještě jiné alternativní metody pro úlevu, která by dokázala nahradit léky. Někdy pomohou docela obyčejné věci, v jiných případech je potřeba zajít trochu dál. Doktora Kerry Boyle, kvalifikovaná akupunkturistka, radí vyzkoušet masáž konkrétních bodů na těle. Pokud se stlačují ta správná místa, dochází v těle k relaxaci svalů a zmírnění bolestí.

Co je akupresura

Akupresura patří mezí prastará umění léčit. Pochází z Číny a je stará přes sedm tisíc let. Stále patří mezi vyhledávané metody jako alternativní léčba pro zmírnění bolestí. Akupresura zahrnuje doteky, hlazení, masírování, poklepávání nebo vyvíjení tlaku na konkrétní body na lidském těle. Výsledkem úspěšné akupresury by měla být relaxace, uvolnění stresu, zlepšení krevního oběhu a úleva od bolesti a ztuhlosti kloubů a svalů.

Masáž bodů na těle proti ztuhlosti kloubů

První ze dvou bodů, které budete potřebovat, se nachází těsně pod špičkou kolena. Konkrétně 4 prsty pod kolenem a jeden prst k vnější straně nohy. Masáží tohoto bodu zmírníte únavu a svalové napětí, také můžete docílit zlepšení trávení a úlevu od křečí při menstruaci. Druhý bod se nachází také pod kolenem, ale ještě o kousek víc do strany. Tento bod se vyplatí masírovat hlavně v případě, když vás bolí kyčel. Funguje ale také při ischiasu, nevolnosti a zvracení.

Pro koho se akupresura nehodí

Než se pustíte do akupresury, poraďte se napřed s lékařem, zda je pro vás tato metoda vhodná. Někomu totiž může uškodit. Masáž reflexních bodů se nedoporučuje lidem, kteří trpí dnou, krevními sraženinami nebo jinými problémy s krevním oběhem. Také by se do akupresury neměly pouštět těhotné ženy bez porady s lékařem. Masáž některých bodů na nohou může mít spojitost s vyvoláním porodu.

iZdroj fotografie: Freepik

Další metody pro úlevu od bolesti

Pokud vás trápí ztuhlost kloubů a bolesti svalů, můžete vyzkoušet kromě léků a akupresury ještě další alternativní metody. Nejsou to ani tak metody, jako jednoduché pokyny upravující životní styl. Od bolesti a ztuhlosti vám totiž může ulevit pravidelný spánek (7-9 hodin denně). Obyčejná věc jako horká sprcha dokáže zvýšit průtok krve a uvolnit ztuhlé svaly. Také je důležité vědět, že nemůžete chtít úplné zotavení okamžitě. Tělo potřebuje na zotavení čas, který mu vy musíte dát.

Jaké problémy vám pomohla vyřešit akupresura?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články