Už nikdy žádná bolest kloubů, ten nejlepší přípravek na ně lze připravit za 5 minut doma

Pálivé papričky v sobě mají velkou léčivou sílu. Dokážou hlavně prohřát kůži i klouby a probudit buňky k životu a samostatné regeneraci. Vyzkoušejte ho i vy.

Sepjaté ruce starší ženy i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bolí vás klouby? Připravte si přírodní domácí olej z pálivé papričky, který vám přinese kýženou úlevu. Doporučuje se na stavy jako jsou bolesti kloubů, revma, radikulitida, myositida i neuralgie. Příprava není těžká a poradíme vám krok za krokem, jak na to.

Jak funguje feferonka

Pálivý feferonkový olej pomáhá stimulovat pokožku. Rozšiřuje cévy a tím zlepšuje prokrvení v horní části pokožky. Zlepšuje tak metabolické procesy vitamínů a pomáhá spustit regenerační procesy pokožky. Tím působí i na samotná bolestivá místa. Dietetička Natalie Butler říká, že obecně platí, že pálivá jídla pomáhají zrychlovat metabolismus. Takže to neplatí jen zevně, ale i vnitřně. Olej, který budete připravovat, používejte ale jen na kůži.

Recept na feferonkový olej

Co budete potřebovat?

  • 10 ks čerstvé pálivé papričky,
  • 2 sklenice olivového oleje lisovaného za studena
  • a skleněnou nádobu o objemu 1 litr.

Postup přípravy receptu:

  1. Omyjte feferonky, odřízněte stopku a umelte v mlýnku na maso.
  2. Směs vložte do skleněné nádoby a zalijte olejem.
  3. Nechte na tmavém místě po sedm dní.
  4. Po sedmi dnech přeceďte přes gázu nebo plastové sítko.
Karafa s olivovým olejem a dvěma pálivými papričkami iZdroj fotografie: Freepik
Pálivé papričky a olivový olej vám dokážou ulevit od bolestí různého původu.

Aplikace a dávkování:

Olej používejte při bolesti kloubů k potírání. Na potřené místo si navlečte teplé ponožky nebo punčochy. Vždy natřenou část těla zahřejte. Po nanesení ucítíte snesitelné až příjemné pálení, jak olej hloubkově prohřívá pokožku. Nanášejte podle potřeby. Olej skladujte na tmavém místě.

Zařaďte pálivé pokrmy do svého jídelníčku. Jsou klíčem ke snadnému hubnutí, vyšší imunitě i dlouhému životu, ukazují studie

Olivový olej pomáhá i samotný

Podle webu Healthline má samotný olivový olej protizánětlivé účinky a je vhodný k potírání kloubů při revmatoidních bolestech. O jeho výhodách jsme na JakZdravě také psali. Je vhodný k zevnímu i vnitřnímu používání, obsahuje velké množství vitamínů a antioxidantů. Přisuzují se mu také schopnosti zlepšovat Alzheimerovu demenci. Pokud nevíte, jak se tato nemoc pozná, psala o ní naše redakce již dříve.

Co používáte při bolestech kloubů vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články