Geniální recept: Dejte sbohem popraskaným patám i kuřím okům

Popraskané paty i hrubá kůže na rukou jsou nepříjemné záležitosti. Nejen o tyto problémy, ale i o kuří oka se dokáže postarat jeden recept o dvou složkách.

i Zdroj fotografie: Flickr
                   

Ruce jsou v neustálém zápřahu. Většina lidí je používá v práci a stejně tak i doma. Ale někdy péči o ně podceňujeme, ačkoliv by si ji zasloužily. Na rukou je velmi málo mazových žláz, a právě proto jsou velice náchylné k vysušování. Popraskané paty jsou pak důsledkem špatné hydratace a občas také špatně padnoucí obuvi, nevhodné stravy či nedostatku vitamínů i minerálů. Kuří oko je bolestivý útvar na noze nejčastěji způsobený úzkou nebo špičatou obuví. Na všechny tyto potíže pomůže recept, na který stačí 2 přísady.

Problém s hydratací pokožky

Ve všech třech případech jde o kožní problém, který je způsobený nedostatečnou hydratací, vysušováním pokožky a leckdy je podpořen i nesprávnou obuví či nedostatkem vitamínů a minerálů v těle. Tak či tak se vždy jedná o nepříjemný a nevzhledný problém. Na každou z těchto potíží lze zakoupit mnoho přípravků, ale není to nutné. Všechny výše zmíněné problémy vám pomůže vyřešit jediný recept skládající se ze dvou ingrediencí.

Glycerin neboli glycerol

Jedná se o viskózní kapalinu bez zápachu. Řadí se mezi nejpoužívanější složky používané v kosmetických přípravcích. Nejvíce je využíván 100% rostlinný glycerin, který se vyrábí z rostlinných olejů. Například z řepkového, slunečnicového či kokosového. Je biologicky odbouratelný. Hlavní funkcí glycerinu v kosmetice je hydratace a zjemnění pokožky. Má totiž unikátní schopnost na sebe vázat vlhkost.

iZdroj fotografie: Freepik

70% alkohol

Přírodní rostlinný alkohol, ethanol, potravinářský líh či čistý líh je stále to samé. Jedná se o těkavou tekutinu se slabým zápachem. Získává se z obilí, kukuřice nebo cukrové třtiny. Často se objevují mýty, že alkohol způsobuje vysoušení či podráždění pleti nebo alergie. Tak to ovšem není. Alkohol je jednou z nejjemnějších antimikrobiálních látek a je zcela bezpečný i pro lidi s citlivou a suchou pokožkou. Reguluje činnost mazových žláz.

Jeden recept, dvě ingredience

Na popraskané paty, hrubé ruce i kuří oka vám postačí jeden recept. Ten je tvořený pouze ze 2 ingrediencí. Smíchejte lékárnický glycerin či glycerol a 70% líh v poměru 1 : 1. Takto připravenou směs naneste každé ráno a večer na dané místo, ať už se jedná o popraskané paty, či hrubou pokožku na rukou. Takto postupujte po dobu deseti dní, po kterých se můžete těšit na fantastické výsledky. Tuto levnou a účinnou směs lze použít i na tvrdou kůži na loktech. Vyzkoušejte a nechte se překvapit.

Jaký máte recept na popraskané paty vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články