Dědečkův lidový lék: Pomáhá čistit cévy, snižovat cholesterol jako kdyby nikdy neexistoval

Dědečkův recept zařídí, že hladina vašeho cholesterolu bude jako fík. A to ne náhodou. Budete potřebovat sušené fíky a jablečný ocet. Hlavní roli hraje vláknina a pohyb.

Rozkrojený a celý fík i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Naši předkové žili v souznění s přírodou. Kdykoli potřebovali něco vyléčit, obraceli se právě na ni. Recept, o kterém vám dnes řekneme, používali naši dědečkové k pročištění cév a snižování cholesterolu. Ačkoli je cholesterol do jisté míry v těle užitečný, jeho nadbytek se pak ukládá ve stěnách cév, zužuje je a je hlavní příčinou aterosklerózy a vysokého krevního tlaku.

Dědečkův recept k pročištění cév

Co budete potřebovat?

  • Sušené fíky
  • a 2 dcl jablečného octa.

Postup přípravy receptu:

  1. Připravte si sklenici a nalijte do ni jablečný ocet.
  2. Vezměte tři sušené fíky a ze všech stran je párátkem propíchejte.
  3. Vložte propíchané fíky do sklenice s jablečným octem.
  4. Takto připravené nechte přes noc odstát.
  5. Ráno je váš lektvar připraven ke konzumaci.

Aplikace a dávkování:

Ráno si dejte 3 nakládané fíky. Zbytek octa nevyhazujte, vložte do něj další 3 fíky podle receptu a nechte přes noc. A ráno máte zase lék v pohotovosti. Takto to můžete provozovat 7 dní. Fíky by měly většinu octa absorbovat. Na dalších sedm dní si připravte ocet čerstvý, abyste kúru dodrželi po doporučených 14 dní.

Sušené fíky ve sklenici iZdroj fotografie: Pixabay
Sušené fíky se dají využít na mnoho lidových receptů.

Užitečné fíky

Fíky obsahují zdravou vlákninu, která snižuje vstřebávání cholesterolu v těle, jak potvrzuje také web Healthline. Proto se často doporučují lidem s vysokým cholesterolem. Ve spojení s jablečným octem, který přirozeně snižuje hladinu cholesterolu, tvoří skvělou a účinnou dvojici. Web MedicalNewsToday dodává, že pro účinný boj s cholesterolem je kromě fíků důležitá zdravá výživa a fyzická aktivita. Fíky se hodí i při zácpě, jak jsme na JakZdravě psali dříve.

Bylinka z nebes: Pijte ji 3x denně a zbavíte se cholesterolu

Jablečný ocet a cholesterol

Jablečný ocet snižuje cholesterol. Doporučuje se užívat jednu polévkovou lžíci denně, aniž byste se setkali s nějakými negativními účinky. Nejlepší je přidat si jablečný ocet do vody a vypít nebo ho přidávat do salátů. O výhodách užívání jablečného octa psala naše redakce již dříve. Dejte si ale pozor, abyste ho neužívali příliš. Nadměrná konzumace způsobuje zažívací potíže a může poškodit zubní sklovinu.

Jaké jsou vaše zkušenosti s fíky a jablečným octem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články