Učitelka přišla s geniálním nápadem, jak naučit děti mýt si pravidelně ruce. Až ho poznáte, použijete ho taky

Učitelka z amerického státu Missouri vymyslela geniální sytém, kterým přinutila své žáky, aby si z vlastní vůle pravidelně myly ruce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Správné mytí rukou je jedním ze zásadních pravidel hygieny, který by měl každý z nás dodržovat, a to obzvláště v době, kdy se celý svět potýká s pandemií. Zatímco starší lidé si tuto skutečnost velmi dobře uvědomují, přimět dítě, aby si pravidelně mylo ruce, může být mnohdy složité. Tato učitelka ovšem přišla s geniálním nápadem, který si získal nevídanou oblíbenost. 

Dodržovat hygienická pravidla je důležité

Prostředí, kde děti často tráví svůj čas, je mnohdy domovem pro řadu bakterií. A protože děti rády na všechno sahají, bakterie se posléze dostávají také na jejich ruce. Většina z nich si to však neuvědomuje, proto je často složité jim vysvětlit, proč by měly dodržovat základní hygienická pravidla, jako je právě mytí rukou pokaždé, co přijdou domů. To platí obzvláště v současné době, kdy se celý svět potýká s pandemií koronaviru. 

Jedním z míst, kde děti často tráví svůj čas a hemží se to tam bakteriemi, jsou právě školy. Proto učitelka Shauna Woods z amerického státu Missouri dlouho přemýšlela, jak přimět své žáky, aby si pravidelně myli ruce. Netrvalo jí to však dlouho a přišla s naprosto geniálním nápadem, kdy začala dávat každému dítěti na ruce razítko se svým jménem. 

Geniální nápad americké učitelky 

Poté, co učitelka dala každému dítěti ve své třídě na ruku razítko, řekla, že inkoust se dá jednoduše smýt. A kdo na konci dne bude mít ruce čisté (bez razítka), dostane za to odměnu. Nápad byl natolik efektivní, že si děti opravdu začaly několikrát denně mýt ruce, čímž se zbavily jak nebezpečných bakterií, tak i inkoustu. Učitelka tak mohla s radostí rozdávat připravené odměny.

„Ve třídě děláme vše pro to, abychom se vyhnuli bakteriím. Ráno proto každému žákovi vytisknu razítkem jeho jméno na ruku, a pokud si během dne několikrát ruce umyje, razítko zmizí a já mu dám odměnu,“ napsala učitelka na Facebook. Děti jsou ve škole neustále v kontaktu a vzhledem k tomu, kolik žáků se tam denně protočí, se jedná o místo plné bakterií. Díky této učitelce se však můžeme inspirovat a pokusit se tento systém zavést i u nás. 

Jakým způsobem navádíte vaše děti, aby si myly ruce? 

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Některé vlastnosti určené znamením zvěrokruhu mohou narušovat a nakonec i zničit váš vztah. Pochopte je a naučte se s nimi pracovat
Události247
O vstupu Ukrajiny do Evropské unie může být řeč za 20 let, míní francouzský ministr Beaune. Potvrzují to i odborníci
VědaŽivě
Většina lidí na obrázku rozezná jenom žábu. Pravdou je, že se v něm ukrývají 2 zvířata – vidíte je?
adbz
Na rekonstrukci starého bytu 4+kk měli důchodci 327 000 Kč a 3 měsíce. Přesto je promyšlený do detailu a působí útulně