6 jedinečných metod, které účinně pročišťují mozkové cévy. Jejich „vedlejším účinkem“ je také léčba některých onemocnění

Čištění mozkových cév je důležitá procedura, která vám pomůže odbourat veškerou bolest hlavy a ochrání vás před závažnými onemocněními.

příznaky krevní sraženiny i Zdroj fotografie: iStock
                   

Očista mozkových cév je velmi důležitá procedura, která vám pomůže výrazně zlepšit zdravotní stav při řadě onemocnění, jako je například cervikální osteochondróza či ateroskleróza. Jak ovšem říká Dr. Grant Tinsley, provádět byste ji měli i v případě, pokud vás trápí nadměrná tíha v hlavě, neboť jde také o skvělou prevenci bolesti hlavy a účinnou metodu, jak si zlepšit náladu. Níže se proto můžete seznámit se 6 nejlepšími možnostmi, jak vyčistit mozkové cévy a dopřát tak svému tělu tu nejlepší možnou péči. 

1) Med a vlašské ořechy

První skvělou metodou, jak pročistit své mozkové cévy, je konzumace směsi těchto blahodárných potravin. Rozdrťte pět vlašských ořechů a smíchejte je s jednou polévkovou lžící přírodního lipového medu. Poté přidejte špetku mleté skořice a zázvoru, směs pořádně promíchejte a nechte ji jeden den v lednici. Abyste získali ty nejlepší výsledky, směs užívejte třikrát denně půl hodiny před jídlem po jedné polévkové lžíci. 

2) Cibulová šťáva a med

Stejně účinně vám pomůže pročistit mozkové cévy také směs z cibule a medu. Budete potřebovat třetinu sklenice vymačkané cibulové šťávy a tu smíchat se sklenicí přírodního medu. Pro získání maximálních přínosů užívejte léčivou směs třikrát denně půl hodiny před jídlem. Kromě očisty jde také o skvělý prostředek, který vám pomůže posílit váš imunitní systém. 

3) Přírodní šťávy

Skvělým prostředkem pro očistu mozkových cév jsou přírodní šťávy. Mezi ty nejúčinnější patří především šťáva z granátového jablka, brusinek nebo mrkve. Abyste získali ty nejlepší benefity, vypijte půl sklenice každý den před obědem a večeří. Při výběru šťávy v obchodě ovšem dbejte na to, aby byla co nejpřírodnější nebo si ji raději připravte sami doma pomocí odšťavňovače či mixéru.   

4) Lopuchová infuze 

Lopuch je další skvělý prostředek, který vám pomůže vyčistit mozkové cévy a dodá vašemu tělu mnoho blahodárných antioxidantů. Vezměte si hrst sušeného kořene (asi 10 gramů), ten zalijte vroucí vodou, nechte stát 8-10 hodin, poté jej sceďte a uložte na chladné místo. Léčivý nálev v podobě 4 polévkových lžic užívejte každý den půl hodiny před snídaní, a to po dobu jednoho měsíce.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

5) Zdravé potraviny

Pro celkové zlepšení organismu a detoxikaci cév byste měli obecně přidat do svého každodenního jídelníčku zdravé potraviny. Ještě před snídaní proto snězte jednu mandarinku, hrst sultánek a hrst vlašských ořechů. Poté vyčkejte 15-20 minut a vypijte jednu sklenici vody smíchané s jednou lžičkou medu a plátkem citronu (nebo vymačkanou citronovou šťávou). Za dalších 10-15 minut můžete začít snídat. 

6) Středomořská dieta 

Středomořská strava patří mezi nejzdravější diety vůbec. Kromě toho, že účinně čistí mozkové cévy, je také prospěšná pro zdraví srdce, podporuje vzhled pokožky a přináší účinnou ochranu před řadou nebezpečných onemocnění, včetně rakoviny, cukrovky 2. typu a neurodegenerativních poruch. Mezi potraviny, ze kterých se skládá, patří především: mořské ryby, olivový olej, bylinky ze středomoří, pečivo, zelenina a ovoce. 

Jak o zdraví svých mozkových cév pečujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články