Ztuhlé klouby nebo bolavé svaly? Existuje jednoduché řešení

Pokud vás trápí ztuhlé klouby nebo bolavé svaly, existuje velmi jednoduché řešení, jak si můžete poradit. Pomohou vám účinné přírodní ingredience.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bolest svalů i ztuhlost kloubů jsou nepříjemné problémy, které vám dokáží velmi snadno narušit každodenní život. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však chodit na pravidelná vyšetření nebo utrácet za drahé léky plné chemikálií – skvěle vám dokáží pomoci účinná přírodní léčiva, jako je zejména kajenský pepř, zázvor a další. Stačí si z nich připravit léčivou směs a tu následně začít používat. Příznivé změny pocítíte již během několika dní, a to bez jakéhokoliv rizika vedlejších účinků. 

Hlavní složka krému 

Hlavní složkou tohoto léčivého krému je kajenský pepř, který se vyrábí z pálivých papriček a nabízí hned několik zdravotních přínosů. Zejména se osvědčil při hojení bolavých svalů, neboť obsahuje kapsaicin – jedná se o aktivní složku, která stimuluje vylučování látky z těla známé jako „látka P“. Ta je známá především tím, že pomáhá tělu vnímat bolest a také pomáhá stimulovat vylučování různých typů cytokinů, které spouštějí zdravou obrannou reakci proti zánětu v těle.  

Stejně tak tato potravina rozšiřuje krevní cévy, což usnadňuje přenos protizánětlivých buněk do postižené části těla a snižuje citlivost na bolest. Nepříjemné pocity ve svalech a kloubech proto po její aplikaci začínají účinně ustupovat a po provedení více aplikací masti dojde k uzdravení postižené části těla. Další účinnou složkou je kokosový olej, který má antimikrobiální, uklidňující a protizánětlivé účinky – je proto ideálním základem pro výrobu krému.

Jednoduchý recept

Další užitečnou složku pro pokožku je také surové kakaové máslo, které obsahuje velké množství antioxidantů, snadno se vstřebává do pokožky a proniká hlouběji do svalů. Nedílnou součástí receptu je pak i zázvor, který je považován za jedno z nejsilnějších přírodních léčiv. Jeho aplikace má hřejivé účinky, zlepšuje průtok krve a nahrazuje staré buňky imunitního systému. Podobně je to poté i s kurkumou a esenciálním olejem z máty peprné – obě ingredience pomáhají snižovat otoky, předchází zánětu, potlačují bolest a uvolňují svaly. 

K přípravě léčivého krému budete potřebovat následující ingredience: 

 • 60 mililitrů kokosového oleje 
 • 55 gramů surového kakaového másla (pokud nemáte, můžete použít také kokosový olej) 
 • 60 gramů včelího vosku (nastrouhejte ho, aby se rychleji rozpustil)
 • 2 lžičky kajenského pepře 
 • 1 lžičku organického kurkumového prášku 
 • 1 lžičku organického zázvorového prášku 
 • 10 kapek mátového éterického oleje 
 • 120mililitrovou sklenici s uzávěrem
iZdroj fotografie: Pixabay
Kajenský pepř

Postup pro přípravu: 

 • Vložte kokosový olej, surové kakaové máslo a včelí vosk do skleněné nádoby a tu poté umístěte do hrnce s vodou (hloubka vody by měla být asi 5 až 7 cm). 
 • Přiveďte vodu k mírnému varu a nechte směs roztavit, dokud se surové kakaové máslo a včelí vosk úplně nerozpustí a nesmíchají s kokosovým olejem.
 • Nyní přidejte kajenský pepř, kurkumu a zázvorový prášek. Směs pak míchejte asi 1 minutu, dokud přidaný prášek nebude zcela promíchán.
 • Odstavte hrnec z ohně a přidejte éterický olej z mátových listů. Směs poté nalijte do sklenice a nechte ji vychladnout.
 • Nakonec sklenici uzavřete a hotový krém používejte na bolavé části, jak jen to bude potřeba.

Hotový krém uchovávejte nejlépe v ledničce – neobsahuje žádné konzervanty. Doba jeho použitelnosti je mezi 6 až 8 týdny. Při léčbě také nezapomínejte pít dostatek vody, která pomáhá transportovat krev po celém těle.

Jak se léčivá směs osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články