Jak na zdravé a čisté krevní cévy: 5 domácích způsobů pro účinnou léčbu

Jestli cítíte, že je potřeba vyčistit cévy, zkuste některý z domácích receptů. Aby cévy vydržely zdravé i potom, bude třeba upravit jídelníček a přidat fyzickou aktivitu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ateroskleróza patří v současnosti k největším strašákům v souvislosti s onemocněním srdce. Jedná se o nemoc, kdy se ve stěnách tepen usazuje cholesterol, tvoří se pláty a dochází k omezování normálního průtoku krve. Ateroskleróza může vést k infarktu myokardu, mrtvici a angíně pectoris. Proto je důležité udržovat své cévy zdravé a pružné už teď. Vyzkoušet můžete hned pět domácích receptů.

Čištění cév pomocí domácích receptů

Ať už si vyberete pro očistu vašich cév jakýkoli recept, zároveň musíte upravit životosprávu. Jezte zdravě, vyhýbejte se nezdravým potravinám a pravidelně se hýbejte. Jedině tak se můžete zbavit vysokého cholesterolu. Samoléčba domácími recepty může být škodlivá a nebezpečná, proto než se rozhodnete pro některý z postupů, neuškodí napřed konzultace s lékařem.

1. Lněné želé

Lněná semínka obsahují omega-3 mastné kyseliny, které normalizují krevní tlak a pečují o zdraví cév. K přípravě očistného léku budete potřebovat třetinu sklenice lněných semínek a litr vody. Večer semínka zalijte vodou, přiveďte je k varu a vařte je dvě hodiny. Nechte přes noc stát. Ráno přeceďte odvar a přelijte do skleněné nádoby s víčkem. Výsledkem by mělo být cca 850 ml rosolovité tekutiny. Tu pijte 5 dní ráno nalačno a večer před jídlem.

2. Ořechy a olivy

Pro tento recept budete potřebovat 1,5 kg mladých vlašských ořechů a 0,5 kg oliv. Namelte obojí mlýnkem na maso. Každý den si dejte jednu lžíci této směsi. Uchovávejte ji v lednici, protože průběh léčby by měl trvat zhruba dva měsíce.

Strouhaný česnek na dřevěné lžíci a kolem připravené stroužky česneku ke konzumaci pro zdravé cévy iZdroj fotografie: Freepik

3. Tinktura z citronu a česneku

Jak citron, tak česnek perfektně chrání cévy. Pouhá konzumace česneku je pro kardiovaskulární systém velmi prospěšná. Samotná tinktura pro očistu cév je ale ještě účinnější. Abyste si ji připravili, musíte rozdrtit 10 stroužků česneku. Přidejte nakrájený nebo nadrcený citron, smíchejte s půl sklenicí vařené vody a nechte 3 dny louhovat. Dvakrát denně si pak dejte jednu polévkovou lžíci. Užívejte jeden měsíc. Lék skladujte v lednici.

4. Chutná očista cév medem a skořicí

Tento recept je velmi snadný. Vezměte půl litru teplé převařené vody, přidejte 2-3 lžíce medu a 25 gramů skořice. Vše pečlivě promíchejte a dejte chladit. Půl sklenice si dejte ráno, půlku večer. Léčba by měla trvat jeden měsíc.

5. Bylinky, které očistí cévy

Použijte lžičku heřmánku, myšice, slaměnky a pupenů břízy. Smíchejte bylinky dohromady a zalijte je 0,5 litrem vroucí vody. Nechte 20 minut louhovat, poté odvar přeceďte přes plátno. Pijte dvacet minut před jídlem ráno a večer po dobu dvou týdnů.

Se samoléčbou to ale nepřehánějte. Lidové recepty mohou někdy spíš uškodit. Proto je vhodné, než se do nich pustíte, zkonzultovat jejich vhodnost s lékařem.

Jaké recepty pro očistu cév pomáhají vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články