Pomocník našich babiček: Jen 1 lžička denně vyplaví toxiny a pročistí krev

Nedostatek energie, únava a časté nemoci – to bývají příznaky, že se ve vašem těla nahromadilo příliš mnoho škodlivin. Pomozte tělu je účinně odstranit přírodním receptem.

Žena ve spodním prádle s cedulkou s nápisem DETOX i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Podle některých doporučení by se měla jednou za půl roku provádět detoxikace těla. Existuje teorie, že nahromaděné toxiny vedou k různým onemocněním. Zapomíná se už ale na fakt, že tělo má přirozené způsoby odstraňování toxinů z těla – močí, stolicí a potem. Stačí podpořit tyto přirozené způsoby pomocí zdravých produktů, které vám navíc dodají energii.

Kefír a pohanková mouka

Pohanková mouka má sílu podpořit organismus, zlepšit prokrvení těla a pomoci s vylučováním toxinů do moči. Také odstraňuje únavu. Pomáhá podpořit paměť a léčí zácpu. Když se spojí s kefírem, vznikne hotový elixír pro střeva. Kefír se dá zkombinovat i se lněným semínkem, jak jsme na JakZdravě před časem popisovali. Len má zase trochu jiné vlastnosti než pohanka, ale pro střevní pohodu je podstatný hlavně kefír.

Jak potvrzuje web Healthline, kefír pomáhá zlepšovat a podporovat přirozenou střevní mikroflóru, normalizuje trávení a snižuje hladinu cukru v krvi. Web GoodFood dodává, že kefír je vhodný i pro lidi s intolerancí laktózy. O pozitivních účincích samotného kefíru na zdraví psala naše redakce již dříve.

Tři skleničky kefírového mléka a nasypané ovesné vločky kolem iZdroj fotografie: Freepik
Kefír se dá kombinovat s lněným semínkem, pohankovou moukou i ovesnými vločkami.

Jak na očistný recept

Co budete potřebovat?

  • 1 polévkovou lžíci pohankové mouky,
  • 180 ml kefíru
  • a trochu medu dle chuti.

Postup přípravy receptu:

  1. Lžíci pohankové mouky vložte do sklenice s kefírem a velmi dobře promíchejte.
  2. Nechte přes noc v lednici.
  3. Ráno znovu promíchejte a nalačno vypijte. Můžete dosladit medem.

Čištění konečníku od hlenu, výkalů, parazitů a toxických toxinů pomocí lněného semínka a kefíru. Nejlepší způsob, jak se vyhnout různým chorobám

Aplikace a dávkování:

Ráno nalačno vypijte připravenou směs. Poté 30 minut nic nejezte. Takto postupujte 14 dní. To je stanovená a doporučená doba čištění organismu.

Jak často si dáte kefír vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články