Konfuciův bod: Zničí stres a napětí, střevní problémy a zlepší funkci žlučníku

Konfuciův bod je nejdůležitějším akupresurním bodem, nazývá se též bodem vědomí, protože působí na mozek. Jeho masáží se zbavíte stresu a posílíte mysl i vnitřní orgány.

stres i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Akupresura již dávno není doménou východní medicíny. Získala si oblibu i na západě jako doplněk či alternativa ke klasické léčbě. V Číně se, stejně jako akupunktura, používá již odnepaměti. Pravděpodobně již od doby kamenné a jsou tak léty prověřenými způsoby léčby. Východní medicína nedá na tyto metody dopustit. Účinkují totiž téměř okamžitě a akupresuru můžete použít kdykoli a kdekoli, protože k ní vůbec nic nepotřebujete. Jen vlastní tělo.

Konfuciův bod pomáhá při stresu i zvýšeném tlaku

Znáte Konfuciův bod? Na JakZdravě jsme ho již zmiňovali v souvislosti s chronickým stresem. Má ale mnohem širší spektrum využití, dokáže si poradit i se střevními potížemi a zlepšuje i funkce některých orgánů, například žlučníku. Zvládne i bolesti hlavy. Redaktoři wellness magazínu ProKondici doporučují masírovat Konfuciův bod také při problémech s očima či sluchem, při závratích, zvýšeném tlaku a emočních problémech.

Umístěte kolíček na ucho a vydržte 20 sekund. Jedná se o jeden ze způsobů akupresury, kterým posílíte tělo a uvolníte napětí

Konfuciův bod je nejdůležitějším aupresurním bodem

Konfucius údajně používal tento bod, když se potřeboval lépe soustředit. Jedná se totiž o akupresurní bod, který ovlivňuje funkce mozku. Což z něj činí nejdůležitější bod vůbec. Masáž Konfuciova bodu vám tak pomůže od napětí, stresu, zlepší vaši paměť a soustředění a kognitivní funkce vůbec. 

Pokud chcete jeho síly využít, stačí stlačit či jemně masírovat místo vzadu na krku, v místech kde končí linie vlasů. Konfuciův bod je párový, takže jej naleznete na obou stranách krku v malých prohlubních mezi krčními svaly. Tyto body stlačte či masírujte po dobu alespoň 10 vteřin.

konfuciův bod iZdroj fotografie: Depositphotos
Konfuciův bod najdete vzadu na krku

Akupresura vám může pomoci i s mnoha dalšími problémy

Konfuciův bod samozřejmě není jediným akupresurním bodem na těle. Na těle je hned několik významných akupresurních bodů. Nejdůležitější jsou, jak zmiňuje Jana Horká na webu Nápadov tyto tři: 

  • Konfuciův bod, který ovlivňuje rozum.
  • Zu San Li bod, jehož pravidelnou masáží prý dosáhnete dlouhověkosti.
  • Čingischánův bod, který má přímý vliv na trávení.

Mimo tyto hlavní body, existuje ještě množství dalších, rozesetých po celém těle, podél jednotlivých energetických drah. Každý z těchto bodů ovlivňuje jistou část těla a jeho masáží tak můžete ovlivnit konkrétní tělesné funkce.

akupresura nohou

Akupresurní body na nohou stačí jen zmáčknout: Reflexní terapie pomůže s trávením i bolestí

Na JakZdravě jsme vám doporučovali akupresurní body na úlevu od bolesti hlavy, při problémech s trávením a dalších obtížích. Jednotlivé body je třeba masírovat jemně, ale pevně, ideálně několik minut v kuse. Můžete jemně kroužit nebo bod jen stlačit. Úleva bývá takřka okamžitá a samozřejmě bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Jaké jsou vaše zkušenosti s akupresurou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články