Umístěte kolíček na ucho a vydržte 20 sekund. Jedná se o jeden ze způsobů akupresury, kterým posílíte tělo a uvolníte napětí

Léčba těla pomocí tlakových bodů patří mezi nejúčinnější metody čínské tradiční medicíny. Správné stisknutí vám pomůže ulevit si od bolestí a posílit tělo.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Uši obsahují četné množství nervových zakončení, která jsou napojena na zbytek celého těla a téměř každou jeho funkci. Stisknutí správných bodů tohoto smyslového orgánu je proto dle lékaře Kevin Martinez velmi účinný způsob, jak posílit své zdraví, vyléčit různé problémy, a především si ulevit od nepříjemné bolesti způsobené přílišným svalovým napětím. Abyste mohli těžit z účinků této tradiční léčby i vy, níže jsme pro vás sepsali 6 tlakových bodů na uších, které je potřeba pravidelně stlačovat. Postačí vám k tomu obyčejný kolíček na prádlo.  

1) Horní část ucha

Nervová zakončení, která se nachází na horní části vašich uší, úzce souvisí s vašimi rameny a zády. V případě, že se v těchto místech potýkáte s nepříjemnou bolestí, jednoduše stiskněte každý den po dobu jedné minuty nejvyšší vrchol vašeho ucha a nahromaděné napětí se brzy zcela uvolní. 

2) Horní část ušní křivky

Tento bod se nachází přibližně centimetr vedle prvního tlakového bodu a ovlivňuje především vaše orgány. Pokud se tedy potýkáte s vnitřními problémy, včetně nesprávné funkce trávicího systému nebo pálením žáhy, stiskněte jej pomocí kolíku na prádlo po dobu jedné minuty. 

3) Horní střední část ucha

Další tlakový bod se nachází opět přibližně jeden centimetr vedle předchozího tlakového bodu, tedy těsně nad střední částí ucha. Jeho nervová zakončení souvisí se zdravím kloubů, takže jakmile se budete příště potýkat se ztuhlostí nebo bolestí kloubů, jednoduše jej po dobu jedné minuty stiskněte kolíkem na prádlo. 

4) Spodní střední část ucha

Tlakový bod, který se nachází těsně pod střední částí ucha, souvisí se zmírněním zánětu dutin a bolestí krku, léčí přetížení těla a pomůže vám rychleji usnout. Stejně jako v předchozích příkladech jej stačí stisknout po dobu jedné minuty kolíkem na prádlo.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

5) Bod nad ušním lalůčkem

Těsně vedle lalůčku se nachází pátý tlakový bod. Ten úzce souvisí s trávicím systémem a jeho stimulace vám pomůže zklidnit bolest žaludku, podpořit trávení a účinně vás před dalšími podobný problémy chránit. Stejně jako v předchozích příkladech jej stačí stisknout po dobu jedné minuty kolíkem na prádlo.  

6) Ušní lalůček

Posledním tlakovým bodem, který se nachází na vašich uších, je bod na ušním lalůčku. Ten je spojený s vaším mozkem a srdcem a jeho stimulace vám pomůže zmírnit bolesti hlavy, migrény a podpořit zdraví srdce. Stejně jako v předchozích příkladech jej stačí stisknout po dobu jedné minuty kolíkem na prádlo, ovšem pokud doma žádné kolíčky nemáte nebo vás příliš tlačí, můžete vyzkoušet účinnou masáž, která je vyobrazena na níže uvedeném videu. 

Jak často provádíte léčbu tlakovými body na uších vy? 

Zdroj: MedicalNewsToday, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články