Akupresura jako osvědčený lék na bolest hlavy. Zaměřte se na vybrané tělesné body a nebudete věřit, jak rychle a snadno palčivá bolest ustoupí

Nenechte se odradit netradiční metodou a ulevte si včas. Stačí správně nahmatat jednotlivé tělesné body, chvíli na ně tlačit nebo je masírovat, a bolest hlavy sama ustoupí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolesti hlavy jsou nepříjemným, avšak poměrně obvyklým problémem, se kterým se setkáváme asi všichni. Tyto bolesti nás většinou zasáhnou v ten nejméně vhodný okamžik a nám nezbývá, než si vzít prášek, kapky nebo čípek, a tímto způsobem si od bolesti ulevit. Kromě léků však existují i jiné, stejně účinné způsoby, které bolesti hlavy zmírní, nebo dokonce úplně odstraní. Akupresura je jedním z nich.  

Když se ozve bolest

Bolest hlavy patří mezi nepříjemné faktory, které umí narušit celý den a každou činnost, při které nás zastihne. Je proto vždy dobré zakročit rychle a zbavit se jí včas. K tomu nám dopomohou například prášky či kapky určené na eliminaci bolesti, ale také šetrnější metody v podobě rychlé a řádné hydratace, a také spánku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tyto metody však nelze použít pokaždé, a také je jejich účinek znatelně pomalejší, než tomu je u léků na bolest. Existuje však i další šetrná možnost, kterou lze použít ve většině případů, jejíž účinky jsou rychlé a bolest vskutku odstraní. Řeč je o akupresuře, která vychází ze steré čínské medicíny a zaměřuje se na stimulaci určitých tělesných bodů.

Co je akupresura

Jak již bylo zmíněno, akupresura vychází ze starého čínského léčitelství a prošla tisíciletími praxe. Akupresura znamená tlak, který je vyvíjen na konkrétní místa na těle. Ty jsou známá jako akupresurní body. Stisknutím těchto bodů docílíte uvolnění svalového napětí a podpory správného krevního oběhu. Ten poté dokáže uulevit jak od bolesti, tak například i od vedlejších účinků chemoterapie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Celou metodu můžete provádět prakticky kdykoliv a kdekoliv a postačí vám pouze vaše prsty. Pomocí nich budete jemně prohmatávat a stimulovat vybrané body, a tím docílíte, že se bolest hlavy podstatně zmenší, nebo dokonce docela odezní. Který bod je však pro tento účel tím pravým a jak správně postupovat?

Jak správně postupovat při akupunktuře

S bolestí hlavy a její uvolněním je velmi úzce spjat bod LI-4, též nazýván také bod Hegu. Ten se primárně nachází na rukou, konkrétně mezi základnou palce a ukazováčku. Stačí jej tedy správně nahmatat. Poté na toto místo pouze umístíte palec druhé ruky a krouživými pohyby na něj budete vyvíjet drobný tlak. Nesmí to bolet, ale tlak musíte cítit.

Popsanou akupresuru provádějte zhruba 5 minut, a poté ruce vystřídejte. Opakujte tak často, jak je potřeba, a sami uvidíte, že bolest hlavy brzy zmizí. Akupresurou však můžete zmírnit také napětí v krční páteři i na jiných místech těla. Stačí pouze vědět, které body k čemu poslouží, a jak je správně stimulovat tak, abyste dosáhli kýženého výsledku.

Zdroj: Mskcc

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články