Položila si na toto místo kostku ledu, brzy pocítila úžasnou změnu

Nejen čínská medicína ví, že kostka ledu příjemně chladí. Ovšem na správném bodě na těle ve vás probudí energii a radost ze života, jakou jste už dlouho nezažili.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tradiční čínská medicína se v posledních letech těší mezi lidmi velké oblibě. Zakládá se na předpokladu, že tělem protéká energie Tchi (či) po drahách, které nazývá meridiány. K tomu využívá konkrétních bodů na těle, aby se tyto dráhy odblokovaly a energie mohla proudit dál celým tělem. Používají se k tomu známé techniky akupunktura a akupresura. Kromě energie tyto metody zlepšují funkce vnitřních orgánů.

Kostka ledu místo jehly?

Chcete-li v sobě doma probudit energii, nemusíte hned provádět akupunkturu pomocí jehel. Stačí k tomu obyčejná kostka ledu. Budete se divit, co všechno se ve vašem těle zlepší, a jak skvěle se budete cítit.

Postup:

  1. Připravte si kostku ledu o hraně cca 2 cm.
  2. Sedněte si nebo si lehněte na břicho.
  3. Najděte bod Feng Fu – je to jamka nad zátylkem, mezi páteří a lebkou.
  4. K tomuto místu přiložte kostku ledu. Pokud sedíte, připevněte ji obvazem.
  5. Takto postupujte každý den před spaním.

Zprvu vás bude led studit, zhruba po 30 vteřinách ucítíte teplo. Prvních pár dní se můžete těšit na radostné pocity podobné euforii. Důvodem je uvolnění energie a endorfinů.

Metoda přináší samá pozitiva

Pokud se rozhodnete vyzkoušet metodu s ledovou kostkou na zátylku, můžete se těšit, že se vám během pár dní zlepší spánek, budete mít více energie a lepší náladu. Rozhodně se nebojte, že byste se nachladili, naopak, budete vůči nachlazení mnohem odolnější. Kostka ledu za krkem dokáže zahnat bolesti hlavy, zubů i kloubů a podpořit trávení.

Šíje mladého muže iZdroj fotografie: Freepik

Stimulace bodu Feng Fu sama o sobě nemoci nevyléčí, ale pomůže od některých příznaků, uleví a váš stav jistě zlepší. Určitě ve vás rozproudí život, omladí vaše tělo a nastolí v organismu rovnováhu. Provádí se hlavně za účelem ovlivnění toku energie tělem a zlepšení funkce orgánů.

Na co dát pozor

Tato metoda rozhodně není pro každého. Nesmí se provádět v těhotenství. Je zapovězená pro lidi s kardiostimulátorem, lidi trpící epilepsií nebo schizofrenií.

Kostka ledu se hodí i v případě, že chcete omladit svou tvář. Led kůži omladí až o deset let.

Jaké jsou vaše zkušenosti s čínskou medicínou?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články