Octová lázeň pomůže unaveným nohám a zažene leckterý kožní problém. Půlhodinka bohatě stačí

Smícháním vody s jedním přírodním prostředkem získáte lázeň, která může pomoci při řešení mnoha kožních problémů. Během koupele si nohy odpočinou a zregenerují.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zdravá kůže je nezbytná pro udržení hydratace a omezení vstupu dráždivých látek. Tuto ochrannou funkci pokožky lze podpořit mnoha přírodními prostředky. Jedním z nich je jablečný ocet, vysvětluje dietolog Gerhard Whitworth. Ten je obzvláště vhodný i pro ošetření pokožky nohou pomocí vodní lázně.

Přírodní léčivý prostředek

Jedním z přírodních prostředků s dezinfekčními a ozdravnými účinky je jablečný ocet. Díky svým antimikrobiálním vlastnostem pomáhá i při léčbě kožních problémů a zklidnění podrážděné kůže. Jedná se o mírnou kyselinu, která podporuje přirozenou rovnováhu pH pokožky.

Jablečný ocet se vyrábí z jablek, které projdou procesem fermentace, kdy jsou ovocné cukry rozštěpeny a přeměněny na alkohol, a ten se dále fermentuje na ocet. Jablečný ocet má obvykle koncentraci okolo 5 %. Při jeho výběru dejte přednost čistému octu bez dalších příměsí. Usazeniny na dně lahve nejsou závadné, ale naopak velmi prospěšné.

Přínosy jablečného octa

Jablečný ocet má mnoho prospěšných účinků. Přínosy jeho vnějšího použití jsou především:

  • zklidnění bodnutí hmyzem
  • zmírnění bolesti svalů nohou
  • zmírnění drobných popálenin
  • hydratace – vhodný i pro suchou pokožku
  • ošetření plísňového onemocnění
  • ošetření bradavic
  • eliminace tělesného zápachu (odstraňuje bakterie, které jsou společně s potem za zápach zodpovědné)
  • ošetření popraskané kůže
  • odstranění hyperpigmentace a stařeckých skvrn
  • zlepšení absorpční schopnosti kůže pro prospěšné látky a zlepšení bariéry proti škodlivým látkám
iZdroj fotografie: Depositphotos

Ošetření nohou

Pro ošetření kůže nohou je ideální jejich lázeň, která vám během doby působení pomůže zregenerovat bolavé nohy, očistit kůži, odstranit zápach a hojit kožní problémy. Můžete si vybrat koupel ze studené nebo teplé vody podle toho, která vám je příjemnější. Nebojte se octového zápachu, ten po koupeli zmizí.

Jak koupel připravit

Naplňte lavor teplou nebo studenou vodou. Dejte pozor, aby voda nebyla horká. Do vody nalijte půl hrnku jablečného octa. Do připravené lázně ponořte nohy na půl hodiny. Poté nohy opláchněte a nechte oschnout.

K čemu využíváte jablečný ocet?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Plchová

Zobrazit další články