Krém pouze ze 2 složek: Hojí strie, pigmentové skvrny, jizvy a akné

Dvojitý zázračný přípravek, který vyřeší téměř všechny kožní potíže. Po tomto receptu sáhněte, ať už vás trápí akné, jizvy, strie či jen chcete hydratovat a omladit pokožku.

Aloe vera pečuje o pokožku i Zdroj fotografie: iStock
                   

Péče o pleť a pokožku je velice důležitá. Je to pochopitelné, jelikož kůže představuje největší orgán vůbec. Navíc má schopnost poukázat i na problémy, které se dějí jinde v těle. Dává smysl, že kosmetické přípravky poskytující péči o pleť jsou širokým sortimentem v různých cenových kategoriích. Pokud ovšem máte zájem o univerzální, přírodní produkty, tak rozhodně vyzkoušejte doma vyrobený krém z aloe vera a kokosového oleje.

Aloe vera a její zdravotní přínosy

Aloe vera občasně také známá pod názvem Aloe pravá je stálezelená, dužnatá rostlina. Říká se, že již samotná královna Kleopatra ji považovala za rostlinu propůjčující krásu a zdraví. Vzhledem možná příliš nezaujme, jelikož se podobá kaktusu, ale její listy mají schopnost ukládat vlhkost. V kosmetickém průmyslu je využíván gel z listů, který má fantastické účinky. Je schopný navázat vlhkost a uvolnit ji do kůže, proto hydratuje a omlazuje pokožku. Je možné pomocí aloe ošetřit také drobné popáleniny, jizvy, strie, zklidnit podrážděnou pokožku i vyrážku.

Kokosový olej a jeho přínosy pro pokožku

Kokosový olej je naproti tomu čistý olej získávaný lisováním ořechu kokosovníku ořechoplodého. V našich zeměpisných šířkách je stále ještě považován za poněkud exotickou surovinu, ale v tropických oblastech je běžnou součástí kuchyně. Je typický svou nízkou teplotou tání, která je stanovena na 25°C . Pokud ho uchováváte v teplotě nižší, mění se na bílou tuhou látku, zatímco ve své domovině se vyskytuje v tekuté formě. I kokosový olej boduje v oblasti kosmetiky. Hydratuje a zjemňuje pokožku, má protiplísňové a antibakteriální účinky a je skvělý na lupénku i ekzémy.

Kokosový olej a kokos iZdroj fotografie: iStock
Kokosový olej

Krém z aloe vera a kokosového oleje

Abyste si připravili krém, tak jak má být, je nutné použít 100 % čistou dužinu z aloe vera a ideálně kokosový olej v bio kvalitě.

Ingredience

  • ½ hrnku (1 dcl) bio kokosového oleje
  • 1/3 lahvičky (0,6 dcl) čisté dužiny aloe vera
  • pár kapek esenciálního oleje (může být levandulový, růžový, vanilkový, jasmínový apod.)

Příprava

Připravte si misku a v ní smíchejte kokosový olej a dužninu z aloe vera. Ideální je teplota kolem 20°C, aby bylo možné s kokosovým olejem správně pracovat. Tuto směs vyšlehejte elektrickým nebo ručním mixérem po dobu asi 5 až 10 minut nebo do té doby dokud není směs nadýchaná a světlá. V průběhu šlehání do směsi přidejte také vybraný esenciální olej. Vyšlehanou směs přendejte do skleněné nádoby, plastové nejsou vhodné, protože by mohlo docházet k nechtěné reakci s éterickými oleji. Připravený krém uchovávejte při teplotě do 22°C, klidně i v lednici.

Použití

Takto připravený krém používejte stejně jak jste zvyklí u jiných přípravků na pleť. Je možné ho použít na celé tělo nebo jen na postižená místa, které chcete ošetřit. Ideální je jej nanést na pokožku po koupeli, kdy je ještě lehce vlhká.

Jaké domácí krémy si připravujete?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články