Proč používat kokosový olej: Může zlepšit zdraví pokožky i ochránit kvalitu vlasů

Kokosový olej je stále oblíbenější a není se co divit. Je vhodný nejen na vaření a pečení, ale má také mnoho pozitivních účinků na zdraví.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Není se čemu divit, že je kokosový olej považován za jednu ze superpotravin. Je možné jej využít v kuchyni při vaření, pečení, ale lze ho využít i při péči o tělo. Nutriční specialistka Kim Chin také popisuje, že konzumace určitého nasyceného tuku, který je obsažený v kokosovém oleji, zvyšuje počet spálených kalorií a tím pomáhá k hubnutí. Od věci není ani použití kokosového oleje v péči o pokožku. Ten ji totiž zvlhčuje a zlepšuje funkci kožní bariéry. Přínosný může být i pro vlasy, které jsou pružnější a méně se lámou. Zkrátka jeden produkt, avšak mnoho využití.

Základní informace o kokosovém oleji

Kokosový olej získává na popularitě. Získává se lisováním dužniny kokosového ořechu. Pokud se jedná o pomalé lisování za studena, vznikne raw kokosový olej. V případě, že olej pochází z čerstvých kokosových ořechů a je získáván šetrným a čistě mechanickým postupem, je řeč o panenském kokosovém oleji, či extra virgin nebo bio panenském kokosovém oleji. Pod těmito názvy naleznete nejlepší a nejkvalitnější kokosový olej, který můžete získat.

Zlepšuje zdraví pokožky

Čím dál tím častěji je kokosový olej využíván i mimo kuchyni. Zpravidla se využívá pro kosmetické účely, zejména pro zlepšení zdraví a také vzhledu pokožky. Je známo, že kokosový olej pomáhá zejména suché pokožce, jelikož ji zvlhčuje. Pomáhá také předcházet nadměrné ztrátě vody a chrání pokožku před vnějšími faktory, ať už se jedná o chemikálie či alergeny. Je účinným pomocníkem při snižování závažnosti příznaků atopické dermatitidy. Zlepšuje také funkci kožní bariéry. Rozhodně to za vyzkoušení stojí.

iZdroj fotografie: Freepik

Kokosový olej ochrání vaše vlasy

Péče o vlasy je součástí základních hygienických návyků. A nabídka přípravků na vlasy je velice široká. Různé značky slibují různé věci za odlišné ceny. V dnešní době je již i prokázáno, že kokosový olej může být vhodnou volbou. Proniká totiž hluboko do vlasů, činí je pružnějšími a zvyšuje jejich pevnost. Tím se zabraňuje jejich lámání. Zkrátka a dobře, kokosový olej vaše vlasy vyživí, sníží lámavost a naopak zvýší jejich pružnost.

Mnoho dalších přínosů kokosového oleje

Kokosový olej je bohatý na triglyceridy. A právě jejich konzumace může zvýšit počet kalorií, které tělo spálí. Čímž podporuje hubnutí. Díky obsahu kyseliny laurové je zase kokosový olej vhodný pro zlepšení zdraví ústní dutiny. Mimo to se může pochlubit i obsahem antioxidantů, které mají protizánětlivé účinky. Kokosový olej je také vhodný pro potírání stařeckých skvrn, které po čase vyblednou. A pokud vás trápí štípance, naneste olej přímo na postižené místo a svědění rychle přejde. V neposlední řadě se pyšní i antimikrobiálními vlastnostmi. Jednoduše k nezaplacení.

Jak využíváte kokosový olej vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články