Rozpustí tuky a zlepší zrak: Směs stará 200 let je hotovým zázrakem přírody

Až o 80 % lepší paměť slibuje recept, jehož hlavní složkou je křen. Strouhaný křen toho navíc dokáže se zdravím mnohem víc. Stojí za to si ho občas připravit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

O tělo se musí pečovat, aby bylo zdravé. To samé platí i o paměti. Říká se o ní, že je jako sval, který se musí trénovat. Kromě tréninku ji můžete podpořit zdravou stravou, hlavně tímto receptem. Jeho hlavní složkou je křen, který má na paměť bezkonkurenční účinky. Navíc vám jako bonus usnadní hubnutí.

Recept pro zlepšení paměti

Máte-li nějaký závažný zdravotní problém, poraďte se napřed s lékařem. Nespoléhejte zcela na alternativní medicínu.

Co budete potřebovat?

  • 125 gramů křenu,
  • 4 citrony,
  • 6 lžic medu,
  • 2 lžičky skořice
  • a cca 2 centimetry zázvoru.

Postup přípravy receptu:

  1. Křen a zázvor rozmixujte, aby vám vzniklo pyré.
  2. Vymačkejte šťávu z citronů a přidejte ji do mixéru k pyré.
  3. Promíchejte, přidejte skořici a med.
  4. Dobře promíchanou směs přendejte do skleněné nádoby.

Aplikace a dávkování:

Doporučuje se užívat jednu polévkovou lžíci dvakrát denně před jídlem, pokud cvičíte, tak před cvičením. Užívejte po tři týdny.

Upozornění:

Křenem se dá předávkovat. Pokud ho sníte hodně, pravděpodobně vás stihne zvracení a průjem. Zvláště pokud sníte tinkturu s více než 80 ml šťávy z čerstvého křenu. Čerstvý má největší účinek, vařením ztrácí většinu svých léčivých vlastností.

Účinky křenu na zdraví

Vitamíny a imunita

Křen přirozeně posiluje imunitní systém. Obsahuje mnoho vitamínů, hlavně vitamín C a vitamíny ze skupiny B. Z minerálů zde najdete vápník, draslík, hořčík a fosfor. Pokud váš jídelníček obsahuje strouhaný čerstvý křen, pak vězte, že vás chrání před nachlazením.

Citrony, med, zázvor a křen připravené na prkénku iZdroj fotografie: Pixabay

Antibiotikum, které uvolňuje dutiny

Křen patří mezi přírodní antibiotika. Také je skvělý jako přírodní konzervant, protože zabraňuje bakteriím v rozmnožování. Jeho pálivé účinky uvolňují dutiny a vdechování jeho pikantní vůně pomáhá zmírňovat různé dýchací potíže.

Detox a ochrana srdce

Křen se hodí jako jídlo pro podporu očisty těla od toxinů. Čistí játra a podporuje vylučování škodlivin z těla. Navíc pročistí krev, ochrání srdce a podporuje krevní oběh, čímž působí preventivně před kardiovaskulárními nemocemi.

Lepší trávení

Ačkoli se to může zdát na první pohled zvláštní, tak křen navzdory své pikantní chuti usnadňuje a stabilizuje trávení. Má pozitivní vliv na pohyby střev, čímž působí proti nadýmání a pomůže udržovat zdravou stolici.

Křenové obklady

Bolí vás namožené svaly nebo klouby jako projev revmatu? Nebo bolesti hlavy? Na všechny tyto stavy pomůže nastrouhaný křen, který si přiložíte na postižené místo jako obklad. Stačí na několik minut a bolest by měla ustupovat.

Věděli jste, že jako obklad se dá použít také jitrocel?

Jaké jsou vaše nejoblíbenější křenové recepty?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články