Lék na štítnou žlázu, mozek a játra. Chce to jen 3 ingredience

Med znali už naši předkové. Často ho používali při nachlazení a proti kašli u dětí. Však si ho dodnes přidáváme do čaje. Podívejte se, co vznikne, když ho spojíte s kurkumou.

Kurkuma na hromádce a kurkumový prášek na dřevěné lopatce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Mnoho potravin v sobě ukrývá léčivé účinky. Mezi naprosto jedinečné přírodní zázraky patří kurkuma a med. Obě suroviny dokážou zlepšit vaše zdraví v mnoha oblastech. Nejjednodušší způsob, jak toho využít, je připravit si léčivý kurkumový nápoj.

Recept na kurkumovou vodu

Příprava tohoto receptu je jednoduchá a rychlá.

Co budete potřebovat?

  • ½ lžičky kurkumy,
  • sklenici teplé vody
  • a med.

Postup přípravy receptu:

  1. Smíchejte všechny ingredience a promíchejte.
  2. Váš nápoj je připraven. Na zdraví!

Aplikace a dávkování:

Pijte tento nápoj každé ráno.

Med tekoucí do skleněné misky iZdroj fotografie: Freepik
Med patří mezi silná přírodní antibiotika. Při zevním použití má hojivé účinky

V čem je kurkuma prospěšná pro zdraví

Kurkuma obsahuje látku nazývanou kurkumin. Ta má silné protizánětlivé vlastnosti, a dokonce dokáže zmírňovat bolest. Pokud vás trápí chronické záněty, je kurkuma tím pravým spojencem. Jak uvádí také web Healthline, kurkuma má pozitivní vlastnosti na nervový systém. Obsahuje hodně antioxidantů, které mozkové buňky chrání.

Spojení s medem umocňuje účinek

Podle dietetičky Kim Chin má med jedinečné antibiotické účinky. Působí proti kašli, bolesti, zánětům, a dokonce dokáže hojit rány. Jestliže spojí své síly s kurkumou, účinky obou jen zesílí. Proto je kurkuma s medem skvělá kombinace nejen při nachlazení, ale i při potížích s játry nebo štítnou žlázou. Někdy se spojení kurkumy a medu nazývá „zlatý med“. Jak si ho připravit a v jakých případech se hodí, jsme na JakZdravě již psali.

Blahodárná kurkuma – přírodní prostředek pro regeneraci a léčbu mozkových buněk. Poradí si i s Alzheimerem

Medu se nemusí bát ani diabetici. Med je pro ně zdravější než klasický cukr. Navíc med pomáhá snižovat zánět a zlepšuje regulaci krevního cukru. Kurkumu diabetici mohou konzumovat také, ale v omezeném množství. Prostě všeho moc škodí, jak se říká. Pokud byste chtěli najít nějakou potravinu, která pomáhá proti cukrovce, vsaďte na obyčejné jablko. Naše redakce psala o přínosech jablek pro lidské zdraví i o tom, že mohou být skvělou prevencí diabetu.

Na jaké zdravotní potíže užíváte kurkumu nebo med vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články