Znáte zlatý med? Jen 1 lžička denně pomáhá odstranit záněty v těle a léčit oslabenou imunitu

Imunitní systém je pro tělo nepostradatelný, a právě proto je vhodné ho podpořit. Postačí vám pouze dvě přírodní suroviny, které spolu dokáží i daleko více.

tekoucí med do misky i Zdroj fotografie: ProjectManhattan / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Příroda nabízí mnoho zdraví přínosných látek a med i kurkumu lze mezi ně rozhodně zařadit. Každá z těchto surovin je cenná i samostatně a dokáže zatočit s nejednou zdravotní komplikací, ale pokud se spojí, vzniká takzvaný zlatý med, který nabízí ještě více. Tato silná a nekompromisní dvojka pomůže tělu s trávicími potížemi, podpoří imunitu a je vhodná nejen při nachlazení, ale také pomáhá s hojením ran i v boji proti zánětům.

Med

Dar z přírody, který je nenahraditelný, ale naopak může být vhodnou náhradou cukru v mnoha receptech, ale i při běžném slazení. Je pro tělo podstatně zdravější a může pomoci posílit imunitu a pomoci léčit záněty v těle (zejména v kombinaci se skořicí), čemuž se věnuje i článek na webu Rasberrys. Pokud nestihnete imunitu posílit včas a bude vás trápit kašel, tak i na tento problém je med účinným pomocníkem. A kromě toho má i antibakteriální vlastnosti, díky kterým je účinný také při hojení popálenin či podporu zdraví srdce, což jsme již na našem webu uváděli.

Kurkuma

Bez pochybností se dá říct, že kurkuma je jedním z nezdravějších koření na světě. Za domovinu této plodiny je považována jižní Asie a pravděpodobně ji většina z vás zná minimálně jako nedílnou součást kari koření. Kurkuma je typická svou žluto oranžovou barvou a kromě skvělé chuti poskytuje také mnoho zdravotních přínosů, především díky obsahu antioxidantů. S tímto tvrzením souhlasí i publikované informace v National Library of Medicine. Kurkuma podpoří správné trávení, pomůže se záněty i s bolestí a také podpoří imunitu.

kurkuma na dřevěné lžíci iZdroj fotografie: Freepik
Kurkuma je přírodní lék, ale ve spojení s medem vznikne ještě silnější léčebný přípravek

Silné spojení medu s kurkumou

Spojením těchto dvou silných přírodních složek vzniká takzvaný zlatý med. Není zlatý jen svou barvou, ale především svými nedocenitelnými účinky. Lze ho využít pro podporu imunity i při nachlazení. Své místo má i při léčbě trávicích potíží, u lidí trpících astmatem, ale také zlepšuje činnost mozku a pomáhá s hojením ran, což zmiňuje i stránka specializovaná na med Benefits of honey.

Příprava

Jak již bylo zmíněno, k přípravě stačí pouze dvě suroviny. A zkušenosti doporučují, aby k přípravě nebyla používána kovová lžíce, ale ideálně lžíce dřevěná. Postačí, pokud dáte do misky 2 až 3 lžíce kurkumy a přidáte 100 g medu a vše poctivě promícháte. Můžete si dát jednu lžičku ráno a jednu večer. Další možností konzumace je použití čaje. Nejvhodnější je volba zeleného čaje, o jehož účincích na zdraví jsme již na webu JakZdravě psali. Ale záleží na vaší volbě, stačí přidat jednu lžičku zlatého medu a čaj dostane úplně nový rozměr, i ten léčebný.

Jak využíváte zdravotních přínos medu a kurkumy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články