Lékařka nasadila pacientovi s Alzheimerem neobvyklou léčbu – 2 lžíce kokosového oleje denně. Výsledky jsou ohromující

Americká lékařka Mary Newport sdílela příběh svého manžela, který trpí Alzheimerovou chorobou. Přišla ovšem také s novou teorií, která může změnit svět medicíny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Alzheimerova choroba je progresivní forma demence, která negativně ovlivňuje paměť, myšlení a chování jedince. Jde o život ohrožující stav, který intenzivně zasahuje do každodenního života pacienta a který se v současné době bohužel nedá léčit. Doktorka Mary Newport ovšem přišla s nečekaným tvrzením, ve kterém společnost informovala o své teorii ketolátek a jejich potenciálním využití při léčbě této závažné choroby.  

Z vlastní zkušenosti 

Teorie doktorky Mary Newport by mohla být jedním z největších přírodních zdravotních objevů všech dob. Tvrdí totiž, že ketolátky, které v těle vznikají při trávení kokosového oleje, mohou sloužit jako alternativní palivo pro mozek a mohly by pomoci při léčbě Alzheimerovy choroby. S touto nemocí totiž skutečně sama bojovala, respektive její manžel, kterému se snažila za každou cenu pomoci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poté, co byla muži diagnostikována Alzheimerova choroba, začal často zapomínat. Například nemohl přijít na to, kde má v kuchyni schované lžíce nebo si vzpomenout, jak si vzít vodu z ledničky. Doktorka si však všimla toho, že ačkoliv přichází o svou krátkodobou paměť, všechny informace se mu stále ukládají do mozku. V návaznosti na toto zjištění začala mít podezření, že by na problém mohla mít určitý vliv jeho strava. 

Teorie, která má potenciál změnit svět medicíny 

Doktorka Newport začala do detailů zkoumat několik studií o možném využití triglyceridů se středně dlouhým řetězcem (nebo-li ketolátek) v prevenci a léčbě Alzheimerovy choroby. Její výzkum však překvapivě ukázal, že tyto prvky mohou být účinné také při léčbě roztroušené sklerózy, Parkinsonovy choroby, cukrovky, Huntingtonovy choroby a epilepsie. Podává k tomu jednoduché vysvětlení:

„Ketolátky mohou pomoci zotavit mozek po ztrátě kyslíku u novorozenců i dospělých, mohou pomoci zotavit srdce po akutním infarktu a mohou zmenšovat rakovinné nádory. Dokonce je možné, že by mohly pomoci s lékově rezistentní epilepsií. Buňky v těle totiž mohou v případě nedostatku glukózy využívat jako alternativní palivo právě ketolátky – ovšem ty běžně v těle necirkulují. V opačném případě z nich mohou všechny tyto buňky těžit a zůstávat naživu i nadále, tedy neumírat vlivem Alzheimerovy choroby a dalších onemocnění.“

Neuvěřitelné výsledky

Díky svým zjištěním začala doktorka Newport svému postiženému manželovi denně podávat 2 polévkové lžíce kokosového oleje. Ten byl již po 60 dnech mnohem spokojenější a bystřejší. Zmizel také veškerý třes, kterým trpěl, a začal být více komunikativní. „Po roce této léčby se stal z mého muže úplně jiný člověk. Stále měl sice potíže s hledáním některých slov, ale začal opět poznávat své příbuzné a přátele. Také byl mnohem pozitivnější, začal vtipkovat a jeho mimika byla mnohem živější,“ dodává Dr. Newport. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

V návaznosti na toto zjištění je zřejmé, že ketolátky mohou mít skutečný přínos pro svět medicíny. Pokud se teorie doktorky Newport potvrdí, mohl by to být klíč k novodobé léčbě Alzheimerovy choroby a dalších onemocnění, na které doposud neexistují žádné léky. 

Co si o tomto zjištění myslíte vy? 

Zdroj: Healthline, USAgainstAlzheimer

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články