Babské rady, které fungují: Zbavte se zatvrdlé kůže na patách lusknutím prstu. Dopřejte si zábal, lázeň nebo masáž

Správnou a pravidelnou péčí o nohy se můžete zbavit ztvrdlé kůže a mozolů na chodidlech i vy. Urychlit to můžete některým z domácích receptů. Podívejte se, jak na to.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Není trapnější situace, než když vám někdo pochválí nové krokodýlí boty, ale vy jste naboso a chodidla nevypadají zrovna nejlépe. Mozoly a ztvrdlá kůže jsou nevzhledné, navíc mají tendenci praskat. To je velmi nepříjemné a bolestivé. Pomoc přitom najdete doma v kuchyni. Samozřejmě budete muset věnovat svým nohám každodenní péči. Ta se vám ale vyplatí. Pravidelnou péči o nohy a odstraňování ztvrdlé odumřelé kůže doporučuje také zdravotní sestra Synthia Cobb, která je uznávanou kapacitou v oblasti estetické kosmetiky a péči o kůži.

Domácí recepty pro zjemnění nohou

Než se vrhnete na recepty, ujistěte se, že děláte pro své nohy maximum. Po sprše nebo koupeli kůže krásně změkne. Používejte pravidelně pemzu a odstraňujte zrohovatělou kůži. Poté si nohy promažte krémem. Na noc můžete vyzkoušet směs kokosového oleje a bambuckého másla v poměru 3:2. Abyste si neumastili postel, vezměte si bavlněné ponožky. Tyto procedury mají za úkol nohy promazávat, proto se vyhýbejte horké vodě, která vysušuje.

Jedlá soda a ocet – dva pomocníci současnosti

O jedlé sodě a octu se hovoří velmi často hlavně v souvislosti s úklidem. Trochu se zapomíná na jejich příznivé účinky na zdraví. Takový peeling z jedlé sody, namíchaný v poměru jeden díl vody na tři díly sody, parádně zjemní zrohovatělou kůži. Vyjde vás to levně a výsledek vás jistě překvapí. Na rozdíl od peelingů zakoupených v drogeriích tento domácí recept neobsahuje žádné závadné ani parfemované složky. Nemusíte se tedy bát ani alergií.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jestli ale dáváte přednost nohám v lavóru, vsaďte na účinky octa. Pro lepší účinnost ho smíchejte s ústní vodou Listerine. Připravte si teplou lázeň, která se bude skládat z jednoho dílu jablečného octa, jednoho dílu ústní vody a dvou dílů teplé vody. Udělejte si pohodlí a 10 – 20 minut si dopřejte relaxaci s nohama v příjemné lázni. Po té vezměte pemzu a odloučenou kůži odstraňte. Půjde to snadno. Nohy si pak opláchněte, usušte a promažte hydratačním krémem.

Olivový olej

Použijte ke zvláčnění a zjemnění kůže chodidel skvělého přírodního pomocníka, kterého najdete v kuchyni a jeho použití není nijak složité. Kvalitní olivový olej promění vaše nohy v hedvábí. Pokud máte hodně suché nohy, promazávejte je olivovým olejem často, masírujte je, a aby vám na nohou olej vydržel co nejdéle, po aplikaci a masáži si nasaďte bavlněné ponožky.

Sladký zázrak pro hebká chodidla

Vyzkoušejte sladký lék, abyste docílili báječného pocitu hebkých nohou. Smíchejte v misce čtvrt šálku hnědého cukru, dvě lžíce kokosového oleje, tři kapky mátového oleje a dvě lžíce medu. Naneste na nohy a nechte chvilku působit. Poté nohy pečlivě opláchněte, osušte a promažte hydratačním krémem. Stejně sladké jako tento recept budou i výsledky na vašich chodidlech, jichž díky tomuto domácímu receptu docílíte.

Nohy si zaslouží hýčkat mlékem

Ohřejte mléko, přidejte dvě hrsti jedlé sody a pár kapek vonného oleje. Nechte ve směsi nohy cca deset minut. Pak vezměte pemzu a odstraňte ztvrdlou kůži. Až budete hotovi, nechte si nohy láznit ještě pět minut. Po koupeli utřete nohy do sucha a promažte krémem. Příjemný pocit zaručen.

Zdroj: Healthline

Co pomáhá na ztvrdlou kůži na chodidlech vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články