Lepicí páskou proti bradavicím. S jejich odstraněním hravě pomůže, důležitý je správný postup

Podle některých odborníků je možné, že lepící páska dokáže vymýtit bradavice. Přesvědčte se sami pomocí tohoto účinného postupu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bradavice jsou nevzhledné hrbolky na kůži, které se nejčastěji objevují u dětí a mladých dospělých. Jde o virové onemocnění, kterým se jedinec nakazí na koupalištích nebo v podobných zařízeních, kde se koncentruje více lidí. Jak říká odbornice Debra Rose Wilson, bradavice obvykle zmizí bez léčby, ovšem to může trvat i několik let. A protože někteří lidé chtějí proces zmizení urychlit, vstoupila do hry lepicí páska, která může být v určitých případech skutečně efektivním přípravkem.

Lepicí páska versus bradavice

Na rozdíl od jiných léčebných postupů se lepicí páska nesnaží léčit virus, který má za vinu vznik bradavice, ale jde spíše o zabránění jeho dalšímu šíření. Lepicí páska brání v kontaktu bradavice s jinými částmi kůžekdyž ji strhnete, většinou se s ní odlepí i část její vrstvy. Tento postup může být dokonce méně bolestivý než ostatní druhy léčby, jako je například zmrazení nebo vyříznutí. Navíc se při této metodě používá méně chemických látek než při volně prodejné perorální léčbě a je cenově výhodnější než léčba laserem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aby toho ovšem nebylo málo, existuje také výzkum, který zcela zřejmě prokazuje, že lepicí páska funguje při léčbě bradavic lépe než ostatní metody. Podle některých vědců dokáže tento postup urychlit proces zmizení bradavice až o 80 procent, což dokazuje, že jde skutečně o účinnou léčbu. Studie, která se zabývala těmito vědeckými poznatky měla k dispozici ovšem pouze malý vzorek, a proto je důležité odhalit pravdu o lepicí pásce dalšími výzkumy.

Jen pro určité případy

Lepicí páska může při odstraňování bradavice způsobit zarudnutí, krvácení, vyrážku a nepříjemnou bolest. Pokud tedy máte citlivou pokožku, je dobré brát na vědomí, že tato metoda pro vás možná nebude tou nejlepší volbou. Lidé by se měli obecně vyhýbat používání lepicí pásky jako léku na bradavice, pokud se nachází: 

  • v blízkosti genitálií
  • v podpaží
  • v blízkosti sliznic (uvnitř nosu nebo úst)
iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud se na vašich genitáliích objevily bradavice, měli byste se vždy podrobit lékařskému vyšetření. Jde o problém, který je ve většině případech přenášen pohlavním stykem a u žen může být dokonce indikátorem rakoviny děložního čípku. V takovémto případě odborníci lepicí pásku opravdu nedoporučují, protože jde o citlivé místo, které je snadné poškodit. Stejně tak je tomu u plantárních bradavic, které se vyskytují na chodidlech. Ty jsou však naopak odolnější a abyste je odstranili, budete zapotřebí zvolit jiný druh léčby. 

Postup pro použití lepicí pásky

Nyní už zbývá prozradit, jak ve skutečnosti taková léčba s pomocí lepicí pásky vypadá:

  • Přiložte malý kousek lepicí pásky přímo na místo bradavice.
  • Jednou za tři až šest dní odstraňte lepicí pásku a potřete bradavici pemzou (můžete také zvážit namočení bradavice do teplé vody, dokud je odhalená).
  • Po 10 až 12 hodinách vystavení bradavice na vzduchu vyměňte lepicí pásku za novou.

Pokud budete dodržovat tento proces, je pravděpodobné, že vaší bradavici vrstvu po vrstvě snadno odstraníte. Měli byste však být trpěliví, protože může trvat několik týdnů, než se touto metodou bradavice zcela zbavíte.

Jaký trik na bradavice preferujete vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články