Lepší než tisíc prášků: Vyzkoušejte tento ponožkový trik a zbavíte se několika problémů

Obyčejné ponožky vám dokáží pomoci snadněji vyléčit chřipku a další onemocnění. Tento bavorský trik si v současné době získává čím dál větší oblibu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nepříjemná chřipka a další podobná onemocnění mohou velmi snadno narušit váš každodenní život. Přestože většina lidí řeší tyto problémy zpravidla konzumací léků nebo užíváním komerčních prostředků, existuje jeden velmi jednoduchý trik z Bavorska, který je dokáže všechny předčit – a to zcela přirozeně. Jedná se o nošení mokrých ponožek po určitou dobu, což pomáhá stahovat cévy na chodidlech a umožnit tak krevnímu oběhu zaměřit se na rychlou léčbu nemoci a jejích příznaků. 

Jednoduchý trik s ponožkami

I když to na první pohled může vypadat nesmyslně, lidé tento trik začali praktikovat nejprve v Bavorsku a později po celém světě. Terapie mokrými ponožkami sice některým lidem připadá směšně, ale je užitečnější, než si dokážete představit. Jedná se navíc o skvělé preventivní opatření, zejména během zimních měsíců, které vás ochrání před nepříjemnými nemocemi, jako je chřipka a nachlazení. Stačí přitom látku namočit do teplé vody, pořádně ji vyždímat a následně nasadit na svá chodidla.

Tímto způsobem totiž velmi účinně stáhnete cévy na nohou, čímž dojde k přerozdělování krve do partií bojujících s chřipkou – a to zcela přirozeně. Vy se tak zotavíte z nepříjemného onemocnění mnohem rychleji a bez nutnosti užívat jakékoliv drahé léky či jiné komerční prostředky plné chemikálií. Můžete také vyzkoušet nasadit si ponožky a poté si dopřát teplou koupel, což působí ještě účinněji – je ovšem dobré poznamenat, že byste v mokrých ponožkách neměli chodit přes den a po dlouhou dobu. 

Rizika nošení mokrých ponožek

Samozřejmě byste měli brát na vědomí, že tuto metodu je vhodné provádět pouze doma a po dobu několika desítek minut. Nošení mokrých ponožek totiž může mít řadu negativních účinků na lidské zdraví, a to včetně: 

  • Bakterie a plísně: Vlhké prostředí, které vzniká nošením mokrých ponožek v okolí chodidel, vytváří ideální podmínky pro růst bakterií a plísní. To může zvýšit riziko vzniku nebezpečných infekčních onemocnění nohou.
  • Podráždění kůže: Mokré ponožky mohou podráždit pokožku a způsobit zarudnutí, svědění a nepříjemný pocit. Jejich dlouhodobé nošení poté může dokonce vést ke vzniku bolavých puchýřů.  
  • Chlad: Dále tento zvyk může způsobit pocit chladu, a to zejména během zimy a v chladnějším prostředí. Studené nohy mohou poté ovlivnit oběh krve a způsobit nepohodlí.
  • Riziko chřipky a nachlazení: Dlouhodobé vystavení chodidel chladu a vlhku může oslabit imunitní systém a zvýšit náchylnost k nachlazení a chřipce.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud se chcete vyhnout výše uvedeným problémům, je důležité udržovat nohy suché a čisté, nosit vhodnou obuv a pravidelně měnit ponožky, aby se minimalizovalo riziko vzniku nežádoucích účinků. Pokud již došlo k podráždění nebo infekci, měli byste co nejdříve vyhledat lékařskou radu a vhodnou léčbu. Jednoduchý trik s mokrými ponožkami vám může účinně pomoci, ale jak již bylo zmíněno, neměli byste to přehánět s délkou jeho trvání. 

Znáte nějaké podobné netradiční triky pro léčbu nemocí?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články