Kašlala jsem měsíce, dokud mě neuslyšela kamarádka doktorka a nedala mi lidový recept

Kašel potrápí téměř každého. Dříve než sáhnete po lécích, zkuste se obrátit na přírodu a vyléčit se pomocí jejích prostředků. Jsou prověřeny léty používání.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Důvodů, proč lidi trápí kašel, je mnoho. V některých ročních obdobích jsou lidé k zánětům průdušek i kašli ještě podstatně náchylnější. Většinou jsou na vině bakteriální či virové infekce, ty postihují dýchací systém a trvá dlouho, než dojde k úplnému zotavení. Jedním z důvodů kašle je i bronchitida či zánět sliznice průdušek v akutní formě. Jedná se především o sezónní onemocnění. Projevuje se přetrvávajícím kašlem, ať už suchým nebo vlhkým, a může trvat několik dní až tři týdny. Recept od babiček pomůže od všech forem kašle, stačí jen vyzkoušet.

Kašel – co a jak

Kašel je obranný reflex, který slouží k udržování průchodnosti dýchacích cest. Vzniká podrážděním receptorů v dýchacích cestách, ale částečně je možné je ovládat, například při cíleném odkašlávání. Akutní forma kašle je vyvolána kvůli podráždění dýchacích cest, nejčastěji se jedná o infekci sliznice dýchacích cest. Kašel ovšem může mít i chronickou podobu, kdy je způsobený chronickým onemocněním dýchacích cest. Může se jednat o astma, chronickou bronchitidu i další onemocnění.

iZdroj fotografie: Freepik

Přírodní lék na kašel

Kašel postihuje všechny generace a je jedním z nejčastějších důvodů návštěvy lékárny a nákupu vlně prodejných léků. Ovšem dříve než se vydáte do lékárny, zkuste si vytvořit lék v pohodlí domova.

Ingredience

  • 250 mililitrů mléka
  • 1 lžíce másla
  • 1 lžíce medu
  • ¼ lžičky jedlé sody
  • 1 žloutek

Jak na přípravu

Nejdříve ze všeho si připravte mléko, svařte ho a nechte trochu vychladnout. Do lehce chladného mléka přidejte 1 lžíci másla a medu. Vše dobře a důkladně promíchejte. Poté nasypte do promíchané směsi jedlou sodu a žloutek a opět pořádně promíchejte. Gratulace je na místě, lék na kašel je připraven. Pro nejlepší výsledky užívejte 5 dní v řadě před spaním.

iZdroj fotografie: Freepik

Recept pomáhající s odstraněním hlenu z dýchacích cest

Potřebné suroviny

  • 2 lžíce olivového oleje
  • 2 lžíce citronové šťávy
  • 1 lžička medu
  • 2 lžíce vody

K přípravě tohoto receptu bude stačit, když všechny výše uvedené ingredience smícháte a budete pít dvakrát denně. Půlku připravené várky si dáte ráno, tu druhou potom večer.

Pokud se kašle ani tak nemůžete zbavit nebo je spojený s výtokem, navštivte lékaře. Může se jednat o postižení průdušek nebo dokonce plic. Ačkoliv se nejčastěji jedná o bronchitidu. Může být způsobena virovou i bakteriální infekcí. Pokud jsou na vině bakterie, je nutné podávat antibiotika.

Co pomáhá v boji proti kašli vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články