Domácí odvar z medu a skořice vyřeší minimálně 15 zdravotních problémů

Pokud jste příznivcem přírodní a domácí léčby, tak určitě oceníte směs medu a skořice. Obě suroviny jsou zcela přírodní a pomůžou s 15 zdravotními problémy.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Med bývá často doporučován jako náhražka cukru. Je totiž zdravější a zcela přírodní, vytváří ho včely, které sbírají a zahušťují sladké šťávy. Ty získávají především ve formě nektaru z květů a medovice, kterou vylučují například mšice. Ke všemu jeho účinky na zdraví jsou v rozumné míře také významné. Skořice je zase aromatická kůra stálezelených tropických stromů. Je typická svou nasládlou kořeněnou chutí i vůní. Pomáhá například s trávením. Jejich kombinace nabízí spoustu možností využití a je zdraví prospěšná.

1. Skvrny na kůži

Skvrny na kůži mohou naznačovat různé a rozlišně závažné stavy. Pokud se ovšem jedná pouze o neškodnou skvrnu, tak můžete vyzkoušet pastu, kterou si připravíte ze 3 polévkových lžic medu a jedné lžičky skořice. Na noc si pastu naneste na dotyčná místa a ráno opláchněte teplou vodou.

2. Kožní infekce

Kožní infekce patří mezi nepříjemné zdravotní komplikace, kterých se těžko zbavuje. Vyzkoušejte smíchat 3 lžíce medu se 2 lžícemi skořice. Namažte na ekzém či jiný kožní problém, proveďte masáž, která by měla trvat asi minutu a následně nechte ještě asi 5 minut působit.

3. Hubnutí

Ať se jedná o cokoliv, co nabízí hubnutí, tak jde vždy o velký kšeft. Zkuste si uvařit sklenici vody. Nechte vodu mírně zchladnout, rozpusťte v ní med a skořici a pijte každý den 30 minut před snídaní a také před spaním.

4. Artritida

Artritida je velice nepříjemné chronické onemocnění, které napadá klouby. Pomoci může lžička skořice přidaná do 50 ml medu a 100 ml vlažné vody. Směs vmasírujte na bolavé partie.

iZdroj fotografie: Freepik

5. Vypadávání vlasů

Vlasy vypadávají všem, pokud je ovšem nadměrné, je nutné jednat. Nahřejte si lžíci olivového oleje, přidejte lžíci medu a lžičku skořice. Masku naneste na pokožku hlavy, nechte 15 minut působit. Poté opláchněte a vlasy si umyjte.

6. Infekce močového měchýře

Velice nepříjemná a často i bolestivá záležitost je infekce močového měchýře. Pro zbavení se infekce stačí 2 lžičky skořice, jedna lžíce medu a sklenice vlažné vody. Pijte několikrát denně.

7. Bolest zubů

Málokterá bolest je tak nepříjemná jako bolet zubů. A každá rada je dobrá. Za vyzkoušení stojí směs lžičky skořice a 5 lžiček medu. Směs naneste na zub pomocí vatové tyčinky nebo prstu. A aplikujte 2x až 3x denně.

8. Snížení cholesterolu

Vysoký cholesterol vede ke spoustě zdravotních potíží. Snížit ho můžete za pomoci 500 ml čaje s 2 lžícemi medu a 3 lžičkami skořice. Tento čaj pijte každý den.

9. Pomůže při kašli i nachlazení

Nejen v zimě potrápí spoustu lidí kašel i nachlazení. Nejdříve zkuste ¼ lžičky skořice rozpustit v lžíci mírně teplého medu. Jezte každý den po dobu minimálně 3 dnů. Až pak si zajděte do lékárny.

10. Nevolnost

Při nevolnosti člověk většinou nemá moc chuť na jídlo. Ale když uvaříte půl hrnečku vody se lžičkou skořice po dobu 5 minut, necháte zchladnout, přecedíte přes gázu a přidáte lžíci medu, uvidíte, že se vám uleví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

11. Srdeční onemocnění

Jedna z nejčastějších příčin úmrtí ve vyspělých zemí je srdeční onemocnění. I tady pomůže směs medu se skořicí ve vámi vybraném poměru. Namažte každý den na celozrnný chléb a prevence proti infarktu je na světě.

12. Imunitní systém

Podpora imunitního systému je velice důležitá, jelikož právě on svádí boj s bacily a jak mu to půjde, závisí i na vás. Podpořte ho pomocí ¼ lžičky skořice a lžící medu. Dejte si každý den. Stimulujete tím imunitní systém k práci.

13. Poruchy trávení

Skořice je obecně doporučována pro zlepšení trávení. Pokud se chcete vyhnout pálení žáhy či pocitu těžkosti, tak si před konzumací těžkého jídla dejte 2 lžíce medu posypané skořicí.

14. Chřipka

Chřipkové období přijde každý rok a vyhne se jen málokomu. Zkuste si ulevit díky 3 hrnečkům vody, které spolu se lžící skořice vařte. Nechte mírně vychladit a přidejte 4 lžíce medu. Dejte si přibližně ¼ hrnečku 3x až 4x denně.

15. Zápach z úst

Místo žvýkačky si připravte domácí ústní vodu. Ve sklenici smíchejte ½ lžičky skořice, šťávu ze 2 citronů a 1,5 lžíce medu. Připravte si teplou vodu a všechny ingredience v ní rozpusťte. Používejte 2 až 3 lžičky této ústí vody. Poté si pusu alespoň minutu vyplachujte.

Na co používáte med k domácí léčbě?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články