Snižte krevní tlak už za pár minut, stačí k tomu jen 1 jediná lžíce

Med a česnek jsou léty prověřené i vědecky potvrzené silné přírodní léky. Pokud je budete konzumovat pravidelně, již brzy se váš zdravotní stav výrazně zlepší.

med a česnek i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Med a česnek jsou jedny z nejpoužívanějších přírodních léků. Můžete je jíst samostatně nebo v kombinaci s dalšími potravinami. Například v době nachlazení se nejvíce doporučuje med se zázvorem či citronem. Česnek se zase často kombinuje buď právě s medem nebo také s cibulí či kefírem. Ideální je konzumovat zasyrova na lačný žaludek.

Česnek je nejlepší konzumovat syrový

O zdravotních výhodách konzumace česneku jsme na JakZdravě psali již mnohokrát. Abyste z jeho účinků vytěžili maximum, je ideální jej jíst syrový. Jak totiž vysvětluje nutriční specialistka Marie Lorraine Johnson MS, některé z prospěšných látek v česneku se tepelnou úpravou zničí. Syrový česnek vám pak může pomoci s mnoha zdravotními obtížemi, mezi které patří například:

  • vysoký krevní tlak  
  • vysoká hladina cholesterolu
  • kardiovaskulární onemocnění (syrový česnek pomáhá předcházet ateroskleróze, ischemické chorobě srdeční a srdečnímu infarktu)
  • běžná respirační onemocnění, jako je nachlazení či chřipka
  • akutní průjem
  • plísňové infekce
  • osteoartróza a další zánětlivá onemocnění kloubů
  • prevence diabetu, některých druhů rakoviny a zvětšení prostaty
  • snížená imunita
  • pomáhá zlepšovat odbourávání tuků
med ve sklenici iZdroj fotografie: Freepik
Med je jedním z nejsilnějších přírodních léků

Med je jedním z nejlepších přírodních léků

Jak jsme již na JakZdravě zmiňovali, med patří k nejstarším a nejúčinnějším přírodním lékům. Je velmi účinný při kašli, nachlazení i horečce, napomáhá hojení ran a zlepšuje hladinu cholesterolu.

Nutriční specialistka Kim Chin, RD dodává, že med má příznivé účinky na zdraví srdce, včetně snížení krevního tlaku a hladiny krevních tuků a množství antioxidantů, které obsahuje, pomáhá předcházet předčasnému stárnutí a vzniku mnoha chronických onemocnění včetně rakoviny a diabetu 2. typu.

Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity

Vytěžte z medu a česneku maximum

Abyste získali co možná největší množství výhod, které med a česnek nabízejí, kupujte skutečně kvalitní suroviny. Česnek je nejlepší buď domácí nebo v bio kvalitě, med ideálně syrový. U obou potravin se vyhněte tepelnému zpracování, včetně ohřevu (nepřidávejte med do horkého čaje). 

Úplně nejlepší je konzumovat obě potraviny dohromady, a to hned ráno na lačný žaludek. Česnek očistěte a prolisujte (bohatě stačí jeden stroužek) a smíchejte jej s polévkovou lžící medu. Pokud budete jíst jednu lžíci této směsi každý den, vždy před snídaní, již za týden pocítíte její mocné účinky. Nejenže se zlepší vaše imunita, ale snížíte i krevní tlak, budete mít více energie a i hubnutí vám půjde snáz.

Jaké jsou vaše zkušenosti se směsí medu a česneku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články