Potřete jím jakoukoli jizvu, vrásku nebo skvrnu na kůži a sledujte, jak vše zmizí během několika minut

Jizvy i skvrny na kůži se před ním třesou. To je přírodní zázrak med, který je hlavní složkou obličejové masky proti vráskám, jizvám, akné i skvrnám na kůži.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nemusíte hledat předražené kosmetické přípravky od kosmetiček. Mnohem lepší službu vám poskytne med od včeliček. Snadno a rychle z něj připravíte pleťovou masku, která vám pomůže v boji s nedokonalostmi, s akné, pomůže sjednotit barvu kůže a poradí si i s jizvami. Med má zklidňující a protizánětlivé účinky, takže je pro opravení vad na kráse více než vhodný.

Medová pleťová maska – recept

Co budete potřebovat?

  • 1 lžičku přírodního medu,
  • 1 lžičku muškátového oříšku,
  • 1 lžičku citronové šťávy
  • a 1 lžičku skořice.

Postup přípravy medové masky:

  1. Všechny výše vypsané ingredience smíchejte v misce. Promíchejte.
  2. Výsledkem by měla být hustá směs.
  3. Pro citlivou pokožku se doporučuje přidat více medu. (Med zklidňuje pokožku.)
  4. Pokud chcete (není to nutné), můžete přidat bílý nebo zelený jíl.
  5. Chcete-li mít směs řidší, aby se lépe aplikovala, přidejte trošku vody. Neměla by být ale tekutá, aby vám z obličeje nestékala.

Aplikace:

Masku nanášejte na čistý a odlíčený obličej. Vyhněte se oblasti kolem očí a úst. Jakmile budete mít masku nanesenou, nechte působit deset minut. Po uplynutí stanovené doby smyjte masku teplou vodou. Obličej opatrně osušte ručníkem a naneste hydratační krém, na jaký jste zvyklí. Masku pak aplikujte průběžně při potřebě pouze na postižená místa.

Mladá žena s politou polovinou obličeje medem na tmavě růžovém pozadí iZdroj fotografie: Freepik

Co ještě musíte vědět

Pokud po nanesení ucítíte mírné brnění kůže, nemusíte se ničeho obávat. Je to známka toho, že maska funguje tak, jak má. Pocit za pár minut zmizí. Maska s medem se nedoporučuje lidem, kteří trpí růžovkou a rozšířenými cévkami v obličeji. Mohlo by dojít ke zhoršení stavu.

Další medové masky

Med sám o sobě má na pleť blahodárné účinky. Pro zvýšení efektu a lepší hojení přidejte kurkumu. Velké oblibě se těší také turecká maska z medu a skořice. Která bude pro vás ta nejvhodnější, to musíte vyzkoušet, protože každému vyhovuje něco jiného.

Jaké pleťové masky používáte vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články