Mytí vlasů v předklonu je ten nejlepší nápad. V mnoha ohledech je to prospěšnější než „klasika“

Poloha hlavou dolů při mytí vlasů přináší hned několik výhod. Podívejte se, co udělá s vaším účesem. Ale pozor, nehodí se pro každého.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Víte, jak si správně mýt vlasy? Poloha při mytí vlasů hraje velkou roli. Ačkoli mytí ve sprše svádí k mytí vlasů ve stoje, opačná pozice vám přinese mnohem více výhod a dost možná vyřeší některé problémy s kvalitou vlasů. Cynthia Cobb, zdravotní sestra specializující se na estetiku a kosmetiku, radí v souvislosti s kvalitou vlasů také dbát na četnost mytí. Každodenní mytí vlasů totiž ničí jejich kvalitu. Optimální počet je 1-2 do týdne.

5 důvodů, proč si mýt vlasy v předklonu

Možná si myslíte, že když si ve stoje ve sprše umyjete vlasy, že jsou perfektně čisté. Opak je ale pravdou. Mnohem lepších výsledků docílíte v opačné poloze. Mytí vlasů hlavou dolů přináší totiž následující výhody.

Dokonalé umytí

Opačná poloha hlavy vám zajistí dokonalé umytí vlasů. Mastné vlasy den po umytí často souvisejí právě se špatnou polohou hlavy při mytí vlasů. Ano, hádáte správně. Tou špatnou polohou se myslí mytí vlasů ve stoje. V předklonu se šampon dostává lépe ke kořínkům a na kůži, to znamená, že funguje lépe. Když šampon po prvním použití nepění, je potřeba druhé mytí. Všimněte si, že podruhé napění více. To je znamení, že vaše vlasy budou důkladně očištěné.

Snadné nanášení následné vlasové péče

Po šamponu většinou přichází kondicionér nebo balzám na vlasy. Tyto přípravky se doporučuje nanášet na délku vlasů, nikoli ke kořínkům, aby vlasy neztratily na objemu. Ve vzpřímené poloze toho sotva docílíte. Předkloňte se a uvidíte, že práce s nanášením kondicionéru nebo vlasové péče bude snazší.

iZdroj fotografie: Freepik

Zlepšení krevního oběhu

V předklonu se zlepšuje krevní zásobení hlavy. Tím, že se zlepší prokrvení, zlepší se také zásobování živinami pro vlasové folikuly. Ty jsou zodpovědné za růst vlasů. Když jim dodáte dostatek živin, uděláte jedině dobře. Vaše vlasy zesílí a rychleji porostou.

Omezení kontaktu s vlasovou kosmetikou

Poloha v předklonu při mytí hlavy ochrání zbytek těla od kontaktu s vlasovou kosmetikou. Ne zcela, ale v tomto případě bude pokožka a obličej přicházet do styku s agresivními povrchově aktivními látkami ze šamponů rozhodně méně. To oceníte hlavně v případě, že máte citlivou pokožku nebo trpíte alergií či ekzémem.

Zvětšení objemu vlasů

Chcete si zajistit nadýchaný a objemný účes? Sušte vlasy také hlavou dolů. Prokrvíte hlavu a budete mít krásný vzdušný účes. Usušením vlasů v této poloze si ušetříte práci při stylingu nadýchaného a bohatého účesu.

Pro koho se tato pozice nehodí?

Pokud trpíte bolestmi hlavy nebo potížemi s krční páteří či svaly krku, této pozici se vyhněte. Pokud máte zablokovaný krk a pozice hlavou dolů vám nedělá potíže, můžete v ní zkusit krk zároveň rozmasírovat.

V jaké poloze si myjete vlasy vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247
Události247
Ukrajina konečně vysvětlila důvod spojenectví Putina a Lukašenka. Pro svět to znamená nevídanou hrozbu
VědaŽivě
VědaŽivě
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz
adbz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění