Býváte poslední dobou podráždění? Na vině může být velmi nebezpečné onemocnění

Detoxikace je trendem poslední doby. Provádí se různými způsoby a ne všechny jsou zrovna vhodné pro zdraví. Proto dbejte na zdravý životní styl a nebudete ji potřebovat.

Žena chladící si hlavu lahví s nápojem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Když je tělo z uspěchaného životního stylu přecpané toxiny k prasknutí, vyšle vám varovné signály v podobě příznaků, které se vám nebudou líbit. A to je dobře, protože vás tak donutí s tím něco dělat. Jinak byste si zadělali na velmi vážná onemocnění, která by vás ve finále mohla ohrozit na životě. Podívejte se, jakou řečí k vám bude mluvit tělo, když bude potřebovat vaši pomoc.

Změny ve vylučování

Chodíte často na záchod? Někdy to nemusí být problém, ale je to jeden z příznaků, že je v těle příliš mnoho odpadních látek. Močení a vylučování stolice tělo používá k odstranění toxinů přirozenou cestou ven z těla. Častým vylučováním si tak do jisté míry uleví, protože se části škodlivých látek dokáže zbavit.

Zápach z úst

Zápach z úst je další příznak, že je vaše tělo plné škodlivin. Nejčastěji bývá zápach z úst zaviněn přemnožením bakterií v ústech. Jak ale upozornil web BabičkineRady, když se žaludek a játra nedokážou vypořádat s toxiny, mohou tak způsobovat nepříjemný zápach z úst. Lidová medicína doporučuje čistit si denně jazyk a jíst hodně petrželky. Ta je vhodná pro detoxikaci, jak psala naše redakce již dříve.

Žena s rukou před pusou iZdroj fotografie: Freepik
Zápach z úst může být signálem, že se ve vašem těle hromadí odpadní látky.

Podráždění

Používáte běžně kosmetiku od parfémů po krémy, ale najednou vaši kůži nepříjemně dráždí? To mohou způsobovat nahromaděné škodlivé látky. Plus se můžete potýkat také s výraznějším tělesným zápachem, jak se tělo snaží zbavovat toxinů zvýšeným pocením. V potu se tak nachází koncentrované odpadní látky, proto je tak silně cítit. K tomu se mohou objevit bolesti hlavy a nevolnost. Lidová medicína doporučuje pampeliškový čaj, o kterém jsme na JakZdravě psali nedávno.

Detoxikace celého těla naprosto přirozeně: Diety a klystýry nejsou potřeba, pomůže spánek a pitný režim

Nadváha

Když se v těle hromadí odpadní látky, mohou bránit hubnutí. Způsobují hormonální problémy, které spolu s nesprávnou výživou a fyzickou neaktivitou vedou k nadváze. Často vám pomůže zhubnout právě detoxikace, která vyčistí vaše tělo. Dbejte tedy na zdraví životní styl a odkyselení organismu.

Jakou formu detoxikace provádíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články