Petržel je babiččin lék číslo jedna: Pomáhá na vysoký tlak, zdraví ledvin a močových cest

Petržel nabízí nespočet zdravotních přínosů. Stačí ji zařadit do svého jídelníčku a brzy pocítíte velmi příjemné změny.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Petržel je úžasná rostlinka, kterou většina lidí stále považuje za pouhou ingredienci do vybraných pokrmů. Jak ovšem uvádí lékařka Maria Zamarripa, jedná se rovněž o velmi účinné přírodní léčivo s řadou zajímavých zdravotních benefitů pro lidské tělo. Aby vám poskytla maximální účinek, stačí si z ní přitom připravit správný nápoj a ten poté pravidelně konzumovat. Pozitivních změn si budete moci všimnout již po pár týdnech. 

Petrželka a její zajímavé zdravotní přínosy 

Petržel je bohatá na antioxidanty, vitamíny a minerály, přičemž nejvíce těchto složek poskytuje v čerstvé formě. Jakmile ji tedy zařadíte do svého jídelníčku, může vám pomoci vyřešit nespočet problémů, jako je například zánět močových cest, bakteriální infekce, bolesti při menstruaci a mnoho dalších. Stejně tak je tato rostlinka spojována s účinnými diuretickými vlastnostmi, díky kterým mimo jiné i detoxikuje tělo. 

Zelená petržel iZdroj fotografie: Pixabay
Petrželový nápoj nabízí nespočet přínosů pro lidské zdraví

Pokud tedy chcete získat maximum přínosů z této léčivé bylinky, uděláte nejlépe, když si z ní budete pravidelně připravovat čaj. Ten si připravíte tím, že zalijete 1 polévkovou lžíci nasekané petrželové natě a zalijete ji 2 decilitry vroucí vody. Tuto směs nechte 15 minut odstát a poté přeceďte. Hotový čaj již stačí dle serveru WebMD pít každý den 3krát denně mezi jídly a velmi brzy si budete moci všimnout pozitivních změn. 

Co jsou to žaludeční vředy, jejich příznaky a potraviny, které je nejčastěji způsobují

Mezi další zajímavé přínosy petrželového čaje patří také jeho schopnost snižovat vysoký krevní tlak a zabraňovat vzniku krevních sraženin. Stejně tak stojí za zmínku i jeho diuretické vlastnosti a podpora trávení – skvěle se osvědčil například při plynatosti ve střevech, zácpě, zánětu žaludku a žaludečních vředech. Na Zdravém Stravování jsme také psali o dalších zajímavých přínosech petrželky a proč ji zařadit do svého jídelníčku.

Jak často jíte petržel vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články