Lidový lék z nebes: Uvolní ucpaná střeva a pomáhá zbavit se parazitů už za 60 minut

Ovoce a zelenina bezesporu patří do zdravé stravy. Dokonce i kyselák citron, který jen málokdo pozře jen tak. Abyste z něj vytěžili maximum, bude potřeba několik úprav.

Celé, nakrájené a odšťavněné citrony na prkénku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Citrony se používají nejčastěji k dochucování jídel nebo nápojů. Velmi oblíbená je citronáda v horkých letních měsících. Pro jejich pozitivní účinky na zdraví se také často objevují v lidových receptech. Tentokrát pro vás máme netradiční způsob, jak si z citronů připravit domácí lék. Zkuste je naložit.

Nakládané citrony a proč je jíst

Nakládané citrony obsahují velké množství vitamínu C stejně jako citrony čerstvé. Také jsou, jak potvrdil také web Healthline, bohaté na antioxidanty, které potřebujete pro prevenci nemocí a ochranu buněk před oxidačním stresem a jejich stárnutím. Kromě toho využijete nakládané citrony také jako skvělou očistu těla od škodlivých látek i parazitů, protože obsahují kyselinu mléčnou. Ta zlepšuje trávení a rovnováhu střevní mikroflóry. Podle webu WebMD vám dokonce mohou citrony pomoci při řešení ledvinových kamínků.

Recept na nakládané citrony

Co budete potřebovat?

 • 1 kg citronů
 • 1 lžičku pepře
 • 3 bobkové listy
 • 300 g soli
 • citronovou šťávu
 • 150 ml olivového oleje
Ženské ruce s nožem a citrony iZdroj fotografie: Freepik
Citrony nakrájejte tak, aby zůstaly vcelku.

Postup přípravy receptu:

 1. Citrony důkladně umyjte a nařežte křížem zhruba do poloviny tak, aby citron zůstal vcelku.
 2. Do každého citronu dejte lžíci soli a vložte do sklenice.
 3. Jakmile naplníte sklenici citrony, zalijte je čerstvou vymačkanou šťávou a olivovým olejem.
 4. Pro chuť a další zdravotní výhody se přidává pepř, bobkový list, někdy také hřebíček, rozmarýn, skořice nebo zázvor.
 5. Sklenici zavřete a nechte po čtyři týdny na tmavém místě v pokojové teplotě. Čas od času sklenici protřepte.
 6. Po čtyřech týdnech přendejte sklenici do lednice. Nyní můžete citrony nasekat nadrobno a přidávat se šťávou do jídel. Konzumujte i kůru, protože je neuvěřitelně zdravá a dodá vám energii, jak naše redakce psala již dříve.

Čištění konečníku od hlenu, výkalů, parazitů a toxických toxinů pomocí lněného semínka a kefíru. Nejlepší způsob, jak se vyhnout různým chorobám

Další způsoby čištění střev

Podle lidové medicíny tkví zdraví ve střevech, proto je potřeba je čas od času pročistit od zbytků tráveniny a škodlivých látek. Některé potraviny se chovají jako čističe střev přirozeně, třeba švestky a fíky. V dalších případech si musíte recept připravit sami. A může být dokonce chutný. Na JakZdravě naše redakce nedávno publikovala článek o receptu pro čistá střeva ze semínek, citronu a medu. Zvažte, zda by nestál za zkoušku.

Jaké citronové recepty používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články