Vyhlazení vrásek kolem úst a nosu bez drahých procedur: Obličejová gymnastika a kostka ledu

Nasolabiální vrásky neboli vrásky od častého smíchu jsou se stářím viditelné, i když se právě nesmějete. Existují na ně účinné triky, které je pomohou vyhladit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nasolabiální vrásky začínají pod nosem a lemují líce kolem úst. Má je každý. Hluboké a na první pohled viditelné jsou, když se smějete. S přibývajícím věkem má kůže tendenci ochabovat, čímž se tyto záhyby zvýrazní a zůstanou na vaší tváři, i když se nesmějete. Estetická chirurgie nabízí řadu zákroků, většinou bývají velmi drahé. Ty levné nepřináší žádoucí výsledky. Zdravotní sestra Cynthia Cobb, která se zabývá mimo jiné také estetikou, doporučuje jako první krok pro zbavení se vrásek jednoduché domácí triky.

Tělocvik pro obličej narovná vrásky

Obličejová gymnastika obsahuje sadu cviků pro mimické svaly, aby došlo k jejich posílení a napnutí. Postačí vám cvičit deset až patnáct minut denně, abyste procvičili svaly obličeje a docílili tak mladistvého vzhledu. Důležité je ale cvičit každý den, jinak nedosáhnete viditelného efektu. Nepřestávejte cvičit ani poté, co svého cíle dosáhnete.

Jak na procvičení svalů kolem rtů

Jako první složte rty do „o“ a natáhněte je, jako kdybyste důrazně vyslovovali slabiku „hů“. Pak vraťte rty do původní polohy a opakujte tento pohyb alespoň patnáctkrát. Až budete hotovi, postavte se před zrcadlo a vyslovujte samohlásky. Střídejte je, jak je libo, ale snažte se o důslednou výslovnost, aby se zapojovaly svaly obličeje.

Cvičení obličeje pomocí úsměvu

Otevřete široce ústa a překryjte zuby svými rty. Sepněte je kolem zubů, a vydržte v této poloze několik sekund. Pak se uvolněte. Nyní zatněte zuby a zkuste se usmívat, jak nejvíce můžete. Vydržte v širokém úsměvu deset sekund. Celé cvičení zopakujte dvacetkrát.

Nafukování tváří

Nafoukněte tváře. Držte je nafouknuté deset sekund, pak pomalu upouštějte vzduch. Zhruba v polovině si pohrávejte se zbylým vzduchem v ústech tak, abyste nafukovali jen jednu tvář a potom druhou. S nafukováním si pohrajte ještě tak desetkrát, klidně patnáctkrát pro větší efekt.

Usmívající se mladá žena s hlubokou nasolabiální vráskou iZdroj fotografie: Freepik

Další domácí metody proti vráskám smíchu

Obličejová gymnastika není jediná metoda, jak vyhladit vrásky kolem nosu a rtů. Pro vyhlazení vrásek můžete použít také chlad. Nejlepší je kostka ledu zabalená v látce, kterou budete přejíždět po problematických místech. Vyzkoušet můžete různé pleťové masky. Dokonce lze zkoušet více metod dohromady. Nezapomínejte při tom ale na pravidelnou péči o pleť.

Co používáte proti vráskám vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články