Únava, zimnice, bolesti hlavy i svalů: Takto se projevuje chřipka

Pokud na sobě rozpoznáte tyto příznaky, raději se co nejdříve poraďte se svým lékařem. Nejspíše se totiž jedná o příznaky chřipky.

nachlazení i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Chřipka je běžné, avšak nepříjemné onemocnění, které může snadno ovlivnit váš každodenní život. Pokud se proto objeví její příznaky, rozhodně byste to neměli ignorovat, neboť čím dříve ji začnete léčit, tím rychleji se budete cítit lépe. V opačném případě byste se mohli dle lékařky Stacy Sampson akorát dostat do závažnějších problémů, tedy například, že by chřipka vyústila v zápal plic či jiný, život ohrožující stav. 

Chřipka vás může dostat do nemocnice 

Ačkoli se většina lidí dokáže vyléčit z chřipky v rámci několika dnů či týdne, někteří pacienti v důsledku jejích příznaků mohou skončit i na nemocničním lůžku. Skutečnost se týká především těch, kteří mají oslabený imunitní systém, trpí vážným onemocněním nebo užívají silné léky. Pro tyto jedince může problém představovat opravdu nebezpečná rizika, a pokud by chřipku neléčili, mohla by ovlivnit jejich zdraví již napořád. 

Pokud tedy na sobě rozpoznáte typické příznaky onemocnění, měli byste ho začít neprodleně řešit. Mezi ty nejčastější z nich patří dle webu MayoClinic zejména následující:

Žena s chřipkou iZdroj fotografie: Depositphotos
Chřipka může vést k řadě nepříjemných příznaků
  • horečka nad 38 stupňů celsia 
  • zimnice
  • únava
  • bolesti těla a svalů
  • ztráta chuti k jídlu
  • bolest hlavy
  • suchý kašel
  • bolest v krku
  • rýma nebo ucpaný nos

Ajurvédské metody zatočí s rýmou, nachlazením i chřipkou bez chemie. Jsou přírodní, spolehlivé a účinné

Jakmile na sobě příznaky rozpoznáte, měli byste se co nejrychleji poradit s lékařem a začít s léčbou nemoci. Odborník vám většinou předepíše užitečné léky a doporučí zůstat doma po dobu, kterou vaše tělo potřebuje k zotavení. Objevit se může u pacientů rovněž kýchání a sípání, přičemž pokud nemoc postoupí, mohou se objevit závratě a zvracení. Na webu JakZdravě jsme také psali jak si s chřipkou a dalšími nemocemi poradí domácí lék babiček

Jak léčíte chřipku vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články