Nevolnost, zvracení a bolesti zad: I takové mohou být příznaky srdečních onemocnění

Pokud na sobě rozpoznáte tyto příznaky, raději se rychle poraďte se svým lékařem. Mohlo by se jednat o varování před srdečním onemocněním.

onemocnění srdce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Srdeční onemocnění představují závažný problém, který vám může způsobit velké újmy na zdraví nebo dokonce samotnou smrt. Je proto důležité zaměřit se na zásady zdravého životního stylu, které vám pomohou jejich riziko minimalizovat a ochránit tak vaše tělo před možným nebezpečím. Pokud byste však na sobě rozpoznali typické známky, kterými se srdeční potíže projevují, měli byste si dle lékařky Stacy Sampson co nejrychleji přivolat záchrannou pomoc. 

Otok dolních končetin

Kromě typické bolesti na hrudi se mohou srdeční onemocnění projevit také otokem dolních končetin (zejména v oblasti chodidel). Obzvláště na pozoru by měli být zejména ti, kteří se s příznakem potýkají již nějakou dobu a téměř nic jim nepomáhá. Mohlo by se totiž jednat o důsledek problémů s krevním oběhem nebo také srdečního selhání, což jsou stavy, které vyžadují okamžitou diagnostiku a léčbu. Rozhodně proto otoky neignorujte.

Závratě a nevolnost

Mezi další možné příznaky problémů se srdcem patří dle serveru CHP nevolnost a závratě, které většina lidí připisuje jiným, méně vážným onemocněním. Pokud se tedy s nimi potýkáte příliš často i vy, raději buďte na pozoru a kontaktujte svého lékaře – zejména pokud je doprovází intenzivní bolest na hrudi nebo výše zmíněné otoky. V takovém případě je téměř jisté, že tyto závratě a nepříjemné pocity souvisí s poškozením krevního oběhu. 

žena se drží za hlavu na spáncích iZdroj fotografie: Depositphotos
Srdeční infarkt může vyvolávat pocity závratě

Bolest v ruce, čelisti a zádech

Bolest rukou, čelistí nebo zad mohou být varovným signálem před srdečním infarktem. Na pozoru byste měli být obzvláště v případě, pokud příznaky vyzařují právě ze srdečního svalu nebo oblasti hrudníku.

Holohlavý vousatý muž držící si ruku na tváři

Bolí vás často zuby? Měli byste zpozornět, jde o příznak selhání srdce

Tato skutečnost vyžaduje okamžitý lékařský zásah, protože onemocnění může velmi rychle zvyšovat svou intenzitu a míru poškození organismu. Na webu JakZdravě jsme také psali o příznacích mozkové mrtvice.

Jak se před srdečními onemocněními chráníte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články