Teď mám zase nohy hebké jak miminko: Přírodní léčba, která potěší každou ženu

Pokud chcete, aby vaše nohy byly opět krásně hebké, stačí vyzkoušet tuto jednoduchou domácí metodu. Změnu rozpoznáte již během jejího prvního provedení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pravděpodobně každá žena touží po tom, aby její nohy byly krásné a hebké. V důsledku mnoha faktorů, jako je například nošení nevhodné obuvi, však může být jejich pokožka příliš vysušená, popraskaná nebo tvrdá, což vytváří mnoho nepříjemností. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy, můžete vyzkoušet jednoduchou domácí metodu, která vám pomůže ulevit již po prvním použití – stačí využít obyčejnou jedlou sodu, která je velmi prospěšná pro pokožku, má antiseptické vlastnosti a pomáhá změkčovat tvrdé paty. 

Jedlá soda vede

Jedlá soda je velmi efektivní a zároveň levný nástroj, který vám pomůže dosáhnout dobrých výsledků. Pokud ji použijete správným způsobem, pokožka na vašich chodidlech bude opět krásně jemná a hladká. Díky této jednoduché metodě již nebudete potřebovat žádné drahé pedikúry ani speciální péči v kosmetických salonech. Postup je přitom velmi jednoduchý a zvládne ho naprosto každý – stačí si vyhradit chvilku času, připravit správné ingredience a během několika minut budete mít hotovo. Budete potřebovat:

Jakmile získáte potřebné ingredience, připravte si ještě vhodný lavor, do kterého budete své nohy namáčet. Poté zahřejte vodu tak, aby byla horká, ale nikoliv vařící (přeci jen si do ní budete namáčet chodidla) a za stálého míchání v ní rozpusťte sodu bikarbonu. Do této lázně namočte své nohy přibližně na 15 až 20 minut a následně ošetřete tvrdá chodidla pemzou nebo jiným vhodným předmětem – pouze však do takové míry, aby vás to nijak nebolelo. 

Nakonec stačí oblast potřít vazelínou nebo výživným krémem, obléct si bavlněné ponožky a ty nosit několik hodin. Jakmile je sundáte, budete si moci ihned všimnout příznivých změn ve vzhledu chodidla – bude mnohem měkčí a hebčí. Toto ošetření provádějte nepřetržitě po dobu 5 až 7 dnů, poté si dejte týdenní pauzu a proceduru začněte znovu (celkem byste měli provést 3 ošetření). Jakmile celý proces dokončíte, nebudete věřit svým očím. Vaše chodidla budou pravděpodobně v nejlepším stavu, v jakém jste je kdy viděli. 

Žena, která si drží chodidlo iZdroj fotografie: Depositphotos
Jedlá soda pomáhá změkčit chodidla a udržuje jejich krásný vzhled

Prevence tvrdých a popraskaných pat 

Prevence tvrdých a popraskaných pat je klíčová pro zachování zdravých a hebkých nohou. Níže se můžete podívat na několik tipů, jak těmto problémům předejít:

  • Pravidelná péče o nohy: Denní péče o nohy je velmi důležitá. To zahrnuje zejména čištění, hydrataci a pravidelnou kontrolu před problémy. Použít můžete také například pumicový kámen, který snadno odstraní ztvrdlou kůži.
  • Koupel nohou: Občasná koupel nohou ve vroucí vodě pomáhá změkčit pokožku a odstranit odumřelé buňky. Užitečné může být také přidání kvalitní soli do koupele. 
  • Vhodná obuv: Nošení pohodlné obuvi s dostatečným prostorem pro chodidla je klíčové pro jejich zdraví. Vyhněte se botám, které tlačí nebo způsobují tření.
  • Hydratace: Pravidelné používání hydratačního krému nebo balzámu na nohy pomáhá udržovat pokožku chodidel hydratovanou a tím také hebkou.
  • Správná výživa: Dodržujte vyváženou stravu a pijte dostatek vody. Vitamíny a minerály, zejména vitamín A, C a E, jsou důležité pro zdravou kůži.

Jak se o svá chodidla staráte vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články