Popraskané paty: S trikem se svíčkami se jich zbavíte za pouhý 1 den

Popraskané paty jsou nepříjemný problém, který může potkat naprosto každého. Úlevu vám však může přinést jednoduchý trik se svíčkami.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Popraskané paty jsou velmi častý problémem, který postihuje lidí téměř v každé věkové kategorii. Tyto praskliny mohou způsobovat intenzivní bolest a nepříjemné pocity, které vám dokáží velmi snadno znepříjemnit každodenní život. Pokud trápí i vás, nemusíte však navštěvovat doktora nebo užívat drahé komerční prostředky – skvěle vám totiž postačí jednoduchý domácí trik se svíčkami, který je natolik účinný, že vám přinese úlevu již během pouhého jednoho dne. 

Nejčastější příčiny popraskaných pat 

Potýkat se s popraskanými patami není nic příjemného, a pokud trápí i vás, měli byste si dát pozor především na jejich příčiny. Mezi nejčastější problémy, které je způsobují, patří především nadměrný tlak nebo jednodušeji řečeno tření chodidel uvnitř bot. Dále je to samotné složení kůže, které se u každého člověka liší – k prasklinám dochází především v momentě, kdy jsou paty suché. 

Rozhodně byste však měli brát na vědomí, že není vhodné popraskané paty zanedbávat, a proto byste měli co nejdříve začít s jejich léčbou. Pomoci vám však dokáže velmi snadno tak jednoduchý předmět, jako je svíčka. Níže se proto můžete podívat, jak ji můžete použít pro získání okamžité úlevy od bolesti a nepříjemných pocitů. Jakmile tuto metodu vyzkoušíte, již nikdy se nebudete muset potýkat s těmito nepříjemnými problémy a zároveň již během jednoho dne vyléčíte stávající praskliny. 

Svíčkový krém na popraskaná chodidla

S popraskanými patami vám dokáže pomoci především svíčkový krém, který je velmi silný a za velmi krátkou dobu vám zajistí hladkou a hedvábnou pokožku. Jediné, co musíte udělat, je správně si jej připravit a poté postupovat podle stanovených pokynů – to vám však zabere maximálně 20 minut. K jeho výrobě budete potřebovat svíčku, olivový olej, vazelínu a kokosový olej. Poté postupujte následovně:

  • Nejprve nastrouhejte pomocí vhodného nástroje celou svíčku (můžete ji předtím rozdělit na několik kusů, aby vám to šlo lépe).
  • Jakmile budete hotovi, přidejte nastrouhanou směs do misky a zalijte ji půl sklenicí olivového oleje. Ingredience míchejte, dokud se obě položky nespojí.
  • Poté vezměte malý hrnec, přidejte do něj půl šálku vody a do ní ponořte misku se směsí. Vodu zahřívejte, dokud se směs nerozpustí.
  • Následně vyjměte misku a přidejte polévkovou lžíci vazelíny a půl polévkové lžíce kokosového oleje. Všechny přísady dobře promíchejte, abyste získali jednolitou hustou tekutinu.
  • Nakonec počkejte asi 20 minut, dokud krém nezhoustne a máte hotovo. Nyní stačí již uložit krém do vhodné nádoby a skladovat jej na chladnějším místě – v lednici vám vydrží zhruba 6 měsíců.
iZdroj fotografie: Pexels

Pokud budete chtít krém použít, stačí jej nanést na popraskané paty, nasadit si ponožky a nechat jej působit, nejlépe přes noc. Po ránu budou vaše paty okamžitě jemné a hydratované, což vám uleví od nepříjemné bolesti – navíc tato směs podporuje regeneraci, takže se vaše pokožka rychleji zotaví. Tuto metodu stačí provést několik dní po sobě a problém bude kompletně pryč.

Jak se tato metoda osvědčila vám?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články