Berete tyto oblíbené prášky? Okamžitě toho nechte, následky jejich konzumace jsou hrozivé

Pokud často užíváte tyto prášky, měli byste s tím raději co nejrychleji přestat. Jejich pravidelná konzumace může mít nebezpečný dopad na vaše zdraví.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V současné době se mnoho lidí při různých bolestech těla či onemocnění obrací zejména na chemické léky. Většina z nich si však neuvědomuje, že jejich nadměrné užívání nemusí být pro lidský organismus tím nejlepším – například oblíbený ibuprofen může podle serveru MedicalNewsToday způsobit řadu kontraindikací, včetně poškození DNA nebo dokonce zvýšení rizika vzniku mozkové mrtvice a srdečního infarktu. Pokud jej tedy používáte příliš často, raději s tím co nejdříve přestaňte a nahraďte jej za přirozenější volby, například zázvor. 

Ibuprofen a jeho potenciální účinky na lidské zdraví 

Opakující se bolesti hlavy nebo těla z pracovního vytížení patří dnes mezi nejčastější problémy. Většina lidí však namísto změn svého životního stylu raději sahá po chemických prášcích, jako je právě ibuprofen, který mnoho lékařů považuje za tichého zabijáka organismu. Pokud jej totiž budete užívat dlouhodobě, můžete výrazně hrozit své zdraví, a to v mnoha směrech. Například tím výrazně zvýšíte riziko následujících problémů: 

  • poškození žaludeční sliznice a následnému vzniku křečovité bolesti břicha 
  • vznik žaludečních vředů (riziko prasknutí a vykrvácení)
  • srdeční infarkt (až o 50 %, zejména pokud má pacient vysoký tlak)
  • mozková mrtvice (až trojnásobně) 
  • ohrožení funkce střev (zejména co se týče opakujících se průjmů)
  • poškození DNA
  • vyšší riziko potratu 
  • zvýšený krevní tlak a anémie 

Ibuprofen však není dle lékařky Amber R. Watson jediným komerčním lékem, který může zvyšovat riziko mnoha nebezpečných problémů. Je proto důležité, abyste se raději v případě nepříjemných příznaků obrátili na přirozenější postupy léčby, jako je například použití zázvoru či cibule. Nedílnou roli hraje také pravidelné cvičení a spánek, jehož nedostatek výrazně ovlivňuje psychiku člověka a může vést k opakujícím se bolestem hlavy. Podobně tomu je samozřejmě u stravy, která by měla vždy obsahovat potřebné živiny pro vaše tělo. 

Zázvor na stole iZdroj fotografie: Pixabay
Zázvor pomáhá léčit mnoho zdravotních problémů

Zbavte se bolesti přirozenou cestou 

Abyste si ulevili od nepříjemných bolestí, a to jak hlavy, tak i těla, nemusíte nutně užívat drahé komerční léky, jako je právě ibuprofen nebo další. Skvěle vám totiž pomohou některá domácí léčiva, a to na rozdíl od nich zcela přirozeným způsobem. Mezi ty nejsilnější patří především zázvor, který má silné protizánětlivé vlastnosti, díky čemuž přináší úlevu zejména při bolesti kloubů, svalů a páteře. Stačí si z něj například připravit lahodný čaj nebo jej použít jako obklad, který můžete přiložit přímo na bolavé místo. Změnu pocítíte již během několika minut. 

Dalším skvělým přírodním léčivem je poté cibule, která obsahuje řadu účinných sloučenin a také působí antibakteriálně. Její nejlepší vlastností je schopnost léčit bolest v krku – stačí zeleninu nakrájet na malé kousíčky, posypat cukrem nebo medem a užívat po čajových lžičkách během celého dne. Její pravidelná konzumace poté z dlouhodobého hlediska pomáhá detoxikovat krevní oběh, což se také odrazí na vaší psychické pohodě a celkovém zdraví těla. Jak také píšeme na JakZdravě, cibule skvěle zabrání vypadávání vlasů a zmírní nevolnost.  

Kurkuma léčí kloubní nemoci a podpoří zdraví kardiovaskulárního systému

Pomůže i kurkuma a magnesium 

V případě, že vás trápí artritida, pak je dobré sáhnout po kurkumě, která je základní složkou ájurvédské medicíny. Její pravidelná konzumace pomáhá při trávicích problémech, snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitu a zmírňuje také bolest, která souvisí s tímto onemocněním. Magnesium, tedy hořčík, dokáže pak pomoci zejména při bolestech hlavy a používá se jako přírodní lék proti nespavosti a křečím. Užívat jej můžete ve formě doplňků stavy nebo také vhodných potravin, mezi které patří zejména ořechy a banány. 

Jak často užíváte ibuprofen vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články