Domácí způsob, jak odstranit žlučové kameny bez operace: Za 7 dní může být po problému

Existuje mnoho babských rad, jak odstranit žlučníkové kameny bez operace. Chcete-li nějakou vyzkoušet, máme pro vás recept založený na jablečné šťávě.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Žlučové kameny vznikají nejčastěji z vysokého cholesterolu. Usazují se ve žlučníku, což je malý váček umístěný na spodní ploše jater. Tvoří žluč, která je nezbytná pro trávení tuků. Kameny se mohou vyskytovat v podobě písku nebo jako mnohočetné a různě velké kamínky. Problémy nastávají, když začnou dráždit sliznici a působí bolest nebo když ucpou vývod ze žlučníku a blokují odtok žluči. Podle doktorky Debra Rose Wilson, Ph.D. není sice účinek domácího receptu pro jejich odstranění vědecky podložený, ale lidé, kteří jej zkusili, hlásili úspěchy.

Jak bolí žlučové kameny?

Pohyb kamene ve žlučníku nastává po tučných, smažených a těžko stravitelných jídlech, po tělesné námaze spojené s otřesy, ale někdy i bez jasných příčin. Projevuje se jako prudká intenzivní bolest, která trvá hodinu i déle. Lokalizujete ji pod pravým žeberním obloukem (v oblasti jater) a vystřeluje do zad a pravého ramene. Nevolnost, zvracení nebo teplota mohou doprovázet bolest.

Kameny se ale tímto bolestivým stavem, tzv. biliární kolikou, neohlašují vždy. Často se nemusí projevit vůbec nebo jen lehkými trávicími obtížemi, jako jsou nadýmání, nadměrná plynatost a říhání. K nim se přidává tlak v pravém podžebří a nesnášenlivost některých, hlavně tučných, jídel. Na ucpaný žlučovod vás upozorní tmavá moč a světlá stolice, případně žlutá bělma očí nebo i kůže. Pokud se objeví i teplota, je třeba pomýšlet na zánět žlučníku.

Domácí léčba žlučových kamenů

Babské rady na žlučové kameny napříč internetem slibují doslova zázraky. Pokud se rozhodnete nějakou vyzkoušet, buďte velmi opatrní. Nikdy není na škodu nejprve vše konzultovat s lékařem. Lidé trpící cukrovkou a lidé se sklony k hypoglykemii by se do samoléčby neměli pouštět vůbec.

Rozumná očista žlučníku

Očistu orgánů doporučuje také řada léčitelů. Tento lidový recept slibuje očistu žlučníku, což podpoří také vyloučení kamenů. Abyste na to nešli hned drasticky, přidejte si pro začátek do jídelníčku dvě jablka denně. Zařaďte také ředěný jablečný ocet s vodou. Jezte hodně ovoce a zeleniny a vynechejte tučná jídla. Upřednostňujte dušení a vaření před smažením.

Drsná očista žlučníku podle lidového léčitelství za 7 dní

První den léčby se doporučuje vypít čtyři sklenice jablečné šťávy nebo sníst čtyři až pět jablek denně. Po jablečné šťávě údajně žlučové kameny měknou. K tomu jezte normální zdravou stravu. Šestý den neobědvejte. Večer vypijte sklenici teplé vody se lžičkou epsomské soli. (Jedná se o síran hořečnatý – MgSO4, což je silné projímadlo.) Za dvě hodiny opakujte. Za další dvě hodiny užijte jeden šálek olivového nebo sezamového oleje s půl šálkem čerstvé citronové šťávy. Sedmý den byste měli najít ve stolici kamínky.

Kdy k lékaři

Lékaře je lepší při potížích s játry nebo žlučníkem vyhledat vždy. Nabídne vám možnosti léčby z pohledu moderní medicíny. Budete-li chtít napřed zkusit domácí recept, zkonzultujte to s ním. Některé babské rady zkrátka nejsou vhodné pro každého.

Jaký typ léčby žlučových kamenů preferujete vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Pes vyl na hlubokou jámu a odmítal se odsud hnout. Když se kolemjdoucí podíval dovnitř, zděsil se a ihned vyrazil na záchrannou akci
Události247
Události247
Vánoce bez bramborového salátu? I to je možné. Brzy má totiž ve velkém zdražit potravina, která je pro jeho výrobu nezbytná
VědaŽivě
VědaŽivě
Zajímá vás ekologie a dlouhodobá udržitelnost civilizace? Čerpejte informace z ověřených zdrojů
adbz
adbz
Sedáky v kuchyni vám umožní snížit teplotu v místnosti